Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi Tarihi

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi 1991 yılında kurulmuş, 30 bin civarında öğrenciye ev sahipliği yapan bir üniversitedir. Daha önceleri Second University of Naples diye bilinen üniversite 1991 yılında Luigi Vanvitelli adını almıştır. İsmini aldığı Luigi Vanvitelli 18. yüzyılda İtalya’nın en ünlü mimarıdır. Üniversite ayrıca Napoli’nin en eski hastanesine ev sahipliği yapmaktadır. Tıp Eğitimi de yine bu tarihi hastanede verilmektedir.

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi Nerede?

Napoli şehri İtalya’nın güneyinde, Campania bölgesinde bulunur. İtalya’nın önemli turizm merkezlerinden biridir. Antik Pompei şehri Napoli’nin ünlü turistik yerlerinden biridir. Kuzey bölgesine göre ekonomik gelişmişlik olarak daha düşük seviyede olsa da yaşam giderlerinin oldukça düşük olması şehirde yaşamak için başlıca tercih sebeplerinden biridir.

 

napoli-luigi-universitesi

Napoli Şehrinde Öğrenci Hayatıluivi-vanvitelli-university

Napoli, İtalya’nın en turistik şehirlerinden biridir. Şehirde iki üniversite tamamen İngilizce olarak eğitim verilen programlar sunmaktadır. Ayrıca bu okulların uluslararası öğrenci hareketliliği oldukça yüksektir. Bu sayede Napoli’de öğrenciler için birçok sosyal faaliyet bulunmaktadır.

Napoli’de Üniversite Eğitimi

Napoli, İtalya’nın kuzeyinde yer alan önemli şehirlerden biridir. Bünyesinde iki üniversitede tıp eğitimi verilmesi ise Türk öğrenciler arasındaki popülerliğine katkı sağlamıştır. Napoli, Kuzey şehirlerine göre daha düşük maliyetli bir hayat imkanı sunmaktadır. Bünyesindeki üniversiteler ise İtalya’nın en iyi üniversiteleri arasındadır. Ayrıca kendinizi Napoli şehir yaşamı ve kültürüne entegre etmek, şehir ve toplumun bir parçası olmak kolaydır. Napoli’de üniversite eğitimi diğer Avrupa şehirlerine göre oldukça ucuzdur ve kültürel olarak birçok imkan sunmaktadır. Napoli’de üniversite okumak sizin için önemli bir yaşam deneyimi olacaktır.

Napoli’de çok kültürlü bir mimarinin tadını çıkaracaksınız. Bunun nedeni ise Napoli’nin İtalya’daki zamanın Yunan etkisi altındaki kuruluşundan, Ortaçağ dönemi, Rönesans dönemi, Borbone tarafından fethi ve başkent yapılması ve 1800’lerde İtalya’nın nihai birleşimine kadar geçirdiği değişimdir. Uluslararası öğrenci ve insan hareketliliği oldukça yüksek olan Napoli, öğrencilik yaşamınızda size dünya vatandaşlığı bilinci katacaktır.

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi Dünya Sıralamaları

Università degli studi della Campania Luigi Vanvitelli  

  • URAP 2019 verilerine göre dünyanın en iyi 618. üniversitesidir.
  • CWUR 2019 verilerine göre dünyanın en iyi 663. üniversitesidir.

Bu anlamda ailelerin ve öğrencilerin en çok merak ettiği konu olan denklikle ilgili herhangi bir sorun bulunmamaktadır. YÖK denklik yönetmeliğine göre URAP’ın da aralarında bulunduğu belli başlı üniversite sıralama kuruluşlarının derecelendirmelerine göre ilk 1.000’de yer alan üniversitelerde denklik problemi bulunmamaktadır. 

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi İngilizce Lisans Bölümleri

  • Tıp
  • Hemşirelik
  • Data Analytics

 

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi İngilizce Yüksek Lisans Bölümleri

Napoli’de Tıp Eğitimi 

University of Campania “Luigi Vanvitelli” İngilizce tıp eğitimine 2015 yılında başlamıştır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi şehrin en eski hastanesinde eğitim verilmektedir ve gelişmiş laboratuvarlarıyla dikkat çekmektedir.

Napoli’de İngilizce Tıp eğitimi almak  isteyen öğrencilerin 2 okulda eğitim alma şansı vardır. Diğer okul ise Napoli Federico II Üniversitesi‘dir.

napoli-tip-fakultesi

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi Tıp Fakültesi Ücretleri

İtalya’daki diğer devlet üniversiteleri gibi Luigi Vanvitelli Üniversitesi tıp fakültesi eğitim ücretleri de aile gelirine göre belirlenmektedir. Senelik 550 ila 2800 euro arasında değişmektedir ve Türk öğrenciler genelde 1000 euro ödemektedirler.

Detaylı bilgi için “İtalya’da Tıp Okumak” yazımıza göz atabilirsiniz. 

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi Yurt ve Konaklama İmkanları

Napoli şehrinde kira ve diğer giderler düşük olduğu için öğrencilerimiz genellikle ev veya oda kiralama yoluna gitmektedirler.

Detaylı bilgi için “İtalya’da Konaklama Seçenekleri” yazımıza göz atabilirsiniz.

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi Burs İmkanları

Burs anlamında ise belli kriterler göz önünde bulundurulmaktadır.
Örneğin ilk yıl burs almanız için yıl sonunda 30 krediye denk gelecek sayıda dersi geçmiş olmanız gerekmektedir. Öğrencilerimize İtalya’da eğitim hayatlarını idame ettirmek için planlamalarını bu burs temelinde yapmamalarını tavsiye etmekteyiz.

Detaylı bilgi için “İtalya’da Burslu Okumak” yazımıza göz atabilirsiniz. 

italya-napoli-universitesi

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi’nde Eğitim Ücretleri

University of Campania Luigi Vanvitelli yıllık eğitim ücretleri 500-2.800 Euro arasındadır. Türk öğrenciler ortalama 1.000 Euro gibi bir eğitim ücreti ödemektedirler.

İtalyan üniversiteleri yıllık harçlarının düşük olması ve yüksek kalitede eğitim sunmasından dolayı çok tercih edilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin “İtalya’da Eğitim Ücretleri” yazımıza göz atabilirsiniz.

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi Lisans Eğitimi

İtalya’da tıp eğitimi sunan üniversiteler arasında en yüksek kontenjana sahip üniversitelerden biri de University of Campania Luigi Vanvitelli’dir. Bu yüzden önemli tercih merkezlerinden biridir. Ayrıca lisans düzeyinde hemşirelik ve data analytics eğitim programları sunması da üniversitenin tercih edilmesinde önemli bir etkendir.

Detaylı bilgi için “İtalya’da Lisans Eğitimi” yazımıza göz atabilirsiniz.

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Eğitimi

Università degli studi della Campania Luigi Vanvitelli’de master programları olarak çok geniş seçenek bulunmasa da mimarlık alanında kaliteli bir eğitime sahip olduğu için tercih sebebidir. 

Detaylı bilgi için “İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimi” yazımıza göz atabilirsiniz.

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi’nde Erasmus Eğitimi

University Of Campania Luigi Vanvitelli her yıl yüzlerce uluslararası öğrenciye Erasmus eğitimi için de ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Napoli şehri Avrupa’da yaşam ve eğitim tecrübesi için harika bir seçimdir.

Detaylı bilgi için “İtalya’da Erasmus Eğitimi” yazımıza göz atabilirsiniz.

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi’nde Nasıl Okuyabilirsiniz?

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi’nde Nasıl Okuyabilirim? diyorsanız
okumak istediğiniz bölümün kendine özel şartları bulunmakta ise o şartları yerine getirmeniz gerekir. Bu şartlar ise Tıp Eğitimi için IMAT sınavı gibi bölüm bazında istenen spesifik şartlardır. Bazı bölümlerde kabul için sınav şartı bulunmakta, bazı bölümlerde ise sınav şartı olmadan öğrencinin akademik yeterliliği, dil puanı, akademik motivasyonu gibi etmenler göz önünde bulundurulmaktadır.


İtalya’da Okumak, İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip profesyonel bir ekip tarafından kurulmuştur. Amacımız İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler için bilgi kirliliğini gidermek ve en işe yarar bilgiyi sunmaktır.

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı ve katkılarınızı yorum bölümünden bizlere iletebilir, info@italyadaokumak.com adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here