İtalya’da Sınavsız Üniversite Eğitimi

İtalya uluslararası öğrencilere sunduğu birçok fırsat ile her yıl daha fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. İtalya’da eğitim sistemi Türkiye’dekinin aksine birden fazla tercih ve kabule imkan vermektedir. Yani İtalya’da üniversite eğitimi almak isterseniz seçeneğiniz Türkiye’ye göre daha fazla olmaktadır. İtalya’da sınavla öğrenci kabul eden programların yanında sınavsız üniversite eğitimi alabileceğiniz programlar da bulunmaktadır. 

Türkiye’deki üniversite sınav sisteminin sürekli değişmesi, çokça tercih edilen bölümlere girişin her yıl daha da zorlaşması, eğitim maliyetlerinin yükselmesi gibi sebeplerden dolayı İtalya’da düşük eğitim harçlarıyla eğitim oldukça caziptir. Türkiye’de bir özel üniversitenin bir yıllık maliyetiyle İtalya’da devlet üniversitelerinde eğitimin 1 yıllık maliyeti hemen hemen aynıdır. Ayrıca İtalya’da burs alma imkanı bulunmaktadır ve lisan eğitimi 3 yıldır. Bu sayede öğrenciler Türkiye’ye göre daha erken mezun olup hayata daha erken atılma şansı elde ederler. Akademik seviyede İngilizcenin yanında ileri düzeyde İtalyanca öğrenmek de mümkündür. Bu da sizin önemli için önemli bir artı değerdir.

İtalya’da sınavsız eğitim alabileceğiniz bölümler genellikle sosyal bilimler alanlarındaki programlardır. Bu bölümlerde eğitim için ayrıca bir giriş sınavı yapılmamaktadır. 

italyada-sinavsiz-universite

İtalya’da Sınavsız Okuyabileceğiniz Bölümler

İtalya’da sınavsız okuyabileceğiniz bölüm seçeneği oldukça geniştir. Türkiye’de çokça tercih edilen bölümleri İtalya’da sınavsız olarak okumak mümkündür. 

İtalya’da sınavsız okuyabileceğiniz bölümler şunlardır:

Siz de TYT-AYT sınavı stresini yaşamadan İtalya’da sınavsız üniversite eğitimi için bize ulaşın!

İtalya’da İtalyanca Hazırlık Eğitimi

İtalya’da sınavsız üniversite eğitiminin bir yolu da İtalyanca hazırlık eğitimi almaktan geçer. İtalya’da 1 yıllık hazırlık eğitimi alarak İtalyanca eğitim almanız mümkündür. İtalyanca eğitimde ise seçenek çok daha geniştir. Ayrıca öğreneceğiniz ileri düzeyde İtalyanca ile İtalya’da iş bulma ve çalışma imkanı elde edebilirsiniz.

İtalya’da İtalyanca hazırlık programları ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz. 


İtalya’da Okumak, bir EGE ABROAD Eğitim Danışmanlık kuruluşudur ve İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip profesyonel bir ekip tarafından kurulmuştur. Amacımız İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler için bilgi kirliliğini gidermek ve en işe yarar bilgiyi sunmaktır.

İtalya’da Sınavsız Üniversite Eğitimi ile ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı ve katkılarınızı yorum bölümünden bizlere iletebilir, +90 216 599 1343 ve +90 555 888 1343 nolu telefonları arayabilir, info@italyadaokumak.com adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here