IMAT Sınavı Hazırlık Kursu

IMAT sınavı, İtalya’da Tıp Eğitimi almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınavır. Sınava hazırlanan öğrenciler için IMAT sınavı özel ders ve IMAT sınavı hazırlık kursu muz bulunmaktadır. Kurs müfredatımız önceki öğrencilerimizin tavsiyeleri ve sınavla ilgili güncel gelişmelere uygun olarak eğitmenlerimizin direktifleriyle hazırlanmıştır. Hazırlanan bu müfredat, IMAT Sınavı’na hazırlanan öğrencilerin bir çok eksiğini kapatacak ve sınava hazırlık noktasında başarıya ulaştıracaktır.

IMAT Sınavı Nedir?

IMAT Sınavı Hazırlık Kursu Tarihleri:

 • TEMMUZ GRUBU / 1-15 TEMMUZ (Konu Anlatım Grubu-1) – ONLINE VE SINIF ORTAMINDA EĞİTİM SEÇENEKLERİ
 • AĞUSTOS GRUBU / 1-15 AĞUSTOS (Konu Anlatım Grubu-2) – ONLINE VE SINIF ORTAMINDA EĞİTİM SEÇENEKLERİ
 • 10.08.2020 – 21.08.2020 ( Soru Çözüm ve Deneme Grubu-3)
  (Son Grup için sadece üst seviye puanlar yapan öğrencilerimiz kabul edilmektedir.)

Ayrıca sınavın önemli bir bölümünü oluşturan ve sınav sonucuna doğrudan etki edebilecek bölümler olan Biyoloji ve Kimya için de ders paketlerimiz bulunmaktadır.

 • Biyoloji 10 Saatlik Ders Paketi : ONLINE VE SINIF ORTAMINDA EĞİTİM SEÇENEKLERİ
 • Kimya 10 Saatlik Ders Paketi : ONLINE VE SINIF ORTAMINDA EĞİTİM SEÇENEKLERİ

IMAT Sınavı Hazırlık Kursu Ücretleri

 • Temmuz ve Ağustos Online Kurslar : 2.990 TL
 • Temmuz ve Ağustos Sınıf Ortamında Kurslar : 3.990 TL
 • Online Biyoloji 10 Saatlik Ders Paketi : 2.300 TL
 • Sınıf Ortamında Biyoloji 10 Saatlik Ders Paketi : 2.500 TL
 • Online Kimya 10 Saatlik Ders Paketi : 2.300 TL
 • Sınıfı Ortamında Kimya 10 Saatlik Ders Paketi : 2.500 TL

IMAT sınavına hazırlık kursumuz için Türkiye’de ve yurtdışında bulunan öğrencilerimizin katılımını kolaylaştırmak amacıyla ve mevcut Koronavirüs salgını dolayısıyla online eğitim seçeneği de sunuyoruz. Siz de evinizden kurslarımıza katılım sağlayabilirsiniz.

IMAT Sınavı Hazırlık Kursu Yeri

ADRES : Zühtüpaşa Mah. Şefik Bey Sokak No:3 Kadıköy- İstanbul
Google Adres: EduScala
EduScala Eğitim Danışmanlık

IMAT Sınavı Hazırlık Kursu İçeriği :

Biyoloji : 22 saat
Mantık ve Matematik : 20 Saat
Kimya : 18 Saat
Fizik : 8 Saat
Genel Kültür : 8 Saat
Deneme-Soru Çözümü : 4 Saat

Daha detaylı bilgi ve kayıt için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

imat-sinavi-hazirlik-kurslarimiz

IMAT Sınavı Özel Ders

Sınava hazırlık kapsamında özel ders imkanlarından yararlanmak için bize ulaşabilirsiniz.

IMAT Sınavı Hazırlık için özel ders imkanlarından yararlanmak isteyen adaylar için bir deneme sınavı yapmaktayız. Deneme sınavından sonra seviyelerine ve hedeflerine yönelik bir program düzenlenerek biyoloji , kimya, fizik ve matematik için özel dersler almaktadırlar.

imat-sinavi-hazirlik

İtalya’da IMAT Sınavı Hazırlık Kursu

Milan veya Roma’da IMAT sınavına hazırlanmak isteyen öğrencilerimiz ise indirimli kuponlarımızla bu kurslara kayıtlarını gerçekleştirebilirler. Bizler yüksek eğitim maliyetleri sebebiyle İstanbul’da gerçekleştirilen kursları önermekteyiz. Ancak İtalya atmosferini hissetmek ve yaşam noktasında kısa süreli de olsa tecrübe edinmek isteyen öğrencilerimize de bu konuda destek sunmaktayız.

IMAT Hazırlık Kitapları

IMAT sınavı hazırlık kitaplarımız sınava özel kaynaklardır. Ayrıca özel deneme sınavlarımızla öğrencilerimizin gelişim sürecini takip etmekte ve en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlamaktayız. Sınav içeriğine uygun ve güncel kaynaklarımızla öğrencilerimizin teorik çalışmalarını destekliyor, belli periyotlarla yaptığımız denemelerle ise bu çalışma sürecinin verimliliğini test ediyoruz.

IMAT Sınav Örneği

Bizimle çalışmaya karar veren öğrencilerimize öncelikle bir deneme sınavı yapıyor ve seviyelerini ölçüyoruz. Buna bir hazırlık programı çizerek çalışmalarımıza başlıyoruz. Belli periyotlarla yaptığımız denemelerle ise gelişim süreçlerini takip ederek hazırlık kursu ile ilgili olarak ihtiyaç görülen konulara uygun olarak kurs içeriğimizi özelleştiriyoruz.

IMAT Puan Hesaplama

Sınava hazırlanan öğrenciler için dünyada ilk olma özelliği gösteren IMAT puan hesaplama aracımızla siz de IMAT güncel puanınızı hesaplayabilirsiniz.

IMAT puan hesaplama aracımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

IMAT Sınavı Çıkmış Sorular

Sınav çıkmış sorularına ulaşmak için buraya tıklayın.

IMAT Sınavı Örnek Sınav

Eğitmenlerimizce hazırlanan güncel IMAT denemesine öğrenci simlüasyon sistemimiz üzerinden online olarak katılabilirsiniz. Her yerden girebileceğiniz deneme sınavına online ödemeniz sonrası bir url ile erişebilir, sınav sonunda da sınav analiz raporunuzu alabilirsiniz.

imat_deneme


İtalya’da Okumak, bir EduScala Eğitim Danışmanlık kuruluşudur ve İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip profesyonel bir ekip tarafından kurulmuştur. Amacımız İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler için bilgi kirliliğini gidermek ve en işe yarar bilgiyi sunmaktır. 

IMAT Sınavı ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı ve katkılarınızı yorum bölümünden bizlere iletebilir, +90 216 599 1343 ve +90 555 888 1343 nolu telefonları arayabilir, info@italyadaokumak.com adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here