Pre-Enrollment Nedir?

İtalya’da Üniversite Eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvurulardan İtalya’da eğitime başlayana kadar izlemeleri gereken bir süreç bulunmaktadır. Bu süreç öncesinde uygun üniversite ve bölüm seçimiyle başlamaktadır. Türkiye’deki en önemli işlemlerden biri olan pre-enrollment sürecini bu süreci yaşamış ve İtalya’da eğitim tecrübesi edinmiş İtalya’da Okumak ekibi olarak sizler için hazırladık. 

pre-enrollment-nedir

Pre-enrollment, İtalya’da eğitim almak isteyen öğrencilerin izlemesi gereken süreçlerden biridir. Konsolosluk nezdinde yapılan bir işlem olan pre-enrollment, belli dönemlerde yapıldığı için öğrenciler ve aileler adına zorlu geçebilmektedir. İtalya’da eğitim almadan önce kendinize uygun okulu ve bölümü seçmelisiniz. Daha sonrasında sizden istenen evrakları hazırlama süreci başlamaktadır. Bu süreçte sizden önceki eğitim hayatınız, dil yeterliliğiniz, notlarınızı gösteren evrakları talep edilmektedir. Bu süreçte bu evrakların kontrolü, doğru başvuru yapılması gibi konularda profesyonel destek almak size İtalya’da eğitim alabileceğiniz bölüm çeşitliliği ve sunduğu fırsatlardan yararlanmak adına önemlidir. 

Daha sonrasında üniversitenizden bölüm için yeterliliğinizin kabul edildiğini gösteren bir kabul mektubu size ulaşacaktır. Daha sonrasında ise konsolosluk işlemleri gelmektedir. Türkiye’den aldığınız diplomalar direkt olarak tanınmazlar. Bunun için diplomanıza denklik almanız gerekmektedir. 

Pre-Enrollment Süreci İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diploma denkliğinizi konsolosluklar aracılığıyla yapmanız gerekmektedir. Konsoloslukların pre-enrollment için belirlediği tarih aralıklarına dikkat edin. O tarihler arasında işleminizi yapmamanız durumunda İtalya’da eğitim hakkınızı kaybedebilirsiniz. Ayrıca pre-enrollment işlemleri için belirlenen son tarihten önce işlemlerinizi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü son dönemlerine doğru işlem yoğunluğu artmakta ve bu da işlem için beklemenize sebep olmaktadır. Ayrıca pre-enrollment işlemi için istenen evrakları tam olarak hazırlamalısınız. 

İtalya’da Okumak ekibi olarak “İtalya’da Eğitimin Her Yönü”nü sizlere tanıtmaya çaba gösteriyoruz. İtalya’da eğitim başvurudan İtalya’da eğitiminize başlayana kadar uzun soluklu bir süreçtir ve bu sürecin iyi yönetilmesi eğitiminize daha iyi odaklanmanız için şarttır. 

Başvurularınızdan İtalya’da eğitiminize hazır olana kadar tüm süreçte sunduğumuz profesyonel hizmetlerle ilgili bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.


İtalya’da Okumak, bir EGE ABROAD Eğitim Danışmanlık kuruluşudur ve İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip profesyonel bir ekip tarafından kurulmuştur. Amacımız İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler için bilgi kirliliğini gidermek ve en işe yarar bilgiyi sunmaktır.

Pre-Enrollment ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı ve katkılarınızı yorum bölümünden bizlere iletebilir, +90 216 599 1343 ve +90 555 888 1343 nolu telefonları arayabilir, info@italyadaokumak.com adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.  

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here