İtalya'daki Üniversiteler

Bergamo Üniversitesi

Bergamo Üniversitesi Tarihi

Bergamo Üniversitesi 1968’de Kuzey İtalya’nın Lombardiya bölgesinde kurulmuştur. Başlangıçta “Yabancı Diller ve Edebiyat Enstitüsü” adı altında kurulan üniversite, birkaç yeni bölümün eklenmesinin ardından 1990 yılında bugünkü haline kavuşmuştur.

Bergamo Üniversitesi’nin üç ana kampüsü bulunmaktadır. Bergamo’nun merkezinde bulunan Ekonomi ve Hukuk Kampüsü, şehrin ortaçağ görünümlü üst kesiminde Beşeri Bilimler Fakültesi ve Bergamo’nun 8 kilometre güneybatısında, Dalmine sanayi bölgesinde bulunan Mühendislik Kampüsü.

University of Bergamo, bir dizi uluslararası ortaklığın geliştirilmesine yardımcı olan İngilizce kurslar sunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri, New Jersey’deki Fairleigh Dickinson Üniversitesi ve Università degli Studi di Bergamo arasında yapılan bir anlaşma, öğrencilerin İtalya’da veya ABD’de yurtdışında bir dönem geçirmelerini sağlar. Avustralya’dan Türkiye’ye tüm dünyadaki üniversiteler ile ortaklıkları bulunmaktadır.

İtalya ve Çin arasındaki akademik bağları güçlendirmeyi amaçlayan Marco Polo Projesi, üniversitenin dahil olduğu başka bir programdır. 

Bergamo Üniversitesi Nerede?

Bergamo Üniversitesi ismini aldığı Bergamo şehrindedir. Bergamo şehri yaklaşık 120.000 nüfusuyla Lombardiya bölgesinin 4. büyük şehridir. Şehirde Città Bassa (Alçak Şehir) ve Città Alta (Yüksek Şehir) denilen iki kesim bulunmaktadır. Città Bassa daha yoğun nüfusun yaşadığı modern kısım iken Città Alta ise sanat ve ortaçağ eserlerinin bulunduğu antik kısımdır.

Şehir ayrıca Milano’ya 60 km mesafede yer almaktadır. 

Bergamo Üniversitesi Mezunu Ünlüler 

Bergamo Üniversitesi mezunları arasında;

gibi birçok ünlü isim bulunmaktadır.

Bergamo Şehrinde Öğrenci Hayatı

Bergamo, Milano’ya yakın küçük bir şehirdir. Ortaçağ mimarisiyle ünlü olan şehir İtalya’da sakin ve merkezi yerlere yakın bir öğrenci hayatı isteyenler için idealdir. Milano’ya trenle yaklaşık 45 dakika mesafede bulunur ve Türkiye’den yoğun uçuşların olduğu Orio Al Serio havalimanına ev sahipliği yapmaktadır. 

university-of-bergamo

Bergamo’da Üniversite Eğitimi

Bergamo Üniversitesi diğer İtalyan üniversitelerine göre yakın bir geçmişe sahip olsa da uluslararası bağlantıları ve araştırma imkanlarının genişliğinden dolayı adından söz ettiren bir üniversitedir. Uluslararası öğrenci hareketliliği yüksek bir üniversite olan
Università degli Studi di Bergamo birçok Türk öğrenciye de ev sahipliği yapmaktadır. 

Bergamo Üniversitesi Bölümleri

 • Hukuk
 • Makine Mühendisliği
 • Yönetim Mühendisliği
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Felsefe
 • Tarih
 • İletişim Bilimleri
 • İşletme Ekonomi
 • Klinik Psikoloji
 • Akıllık Teknoloji Mühendisliği 
 • Sağlık İçin Mühendislik ve Yönetim 
 • İşletme ve Yönetim Teknolojileri 
 • İşletme Mühendisliği 
 • Kültürler arası Dil ve Edebiyat Çalışmaları 
 • Turizm Sistemlerinin Planlanması ve Yönetimi 
 • İşletme, Profesyonel ve Yönetimsel Muhasebe
 • Ekonomi ve Veri Analizi 
 • Uluslararası İşletme, Girişimcilik ve Finans 

bergamo-universitesi

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans

Bergamo Üniversitesi klinik psikoloji alanında İngilizce yüksek lisans programı seçeneği sunmaktadır. Her yıl birçok uluslararası öğrenci University of Bergamo’yu klinik psikoloji yüksek lisans programı için tercih etmektedir. Bu kapsamda bizlerden destek alıp eğitim gören öğrencilerimiz ile iletişime geçebilir, başvuru işlemlerinizi bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Temel şartlar arasında psikoloji ve ilgili alanlardan mezun olma şartı ve B2 seviyesinde dil belgesi bulunmaktadır. Bergamo Üniversitesi’nde burslu klinik psikoloji yüksek lisans eğitimi ile ilgili detaylı bilgi ve başvurular için İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip İtalya’da Okumak/EduScala ekibine ulaşabilirsiniz.

Bergamo Üniversitesi Yurt ve Konaklama İmkanları

University of Bergamo öğrencilerine yurt imkanı sunmaktadır. Ancak belirli bir kontenjan bulunduğu için her öğrenciye yurt çıkmayabilmektedir. 

Bu durumlarda öğrenciler kiralık oda, daire gibi farklı seçeneklere yönelmektedirler. 

İtalya’da okumak/EduScala ekibi olarak öğrencilerimizin taleplerine ve uygunluğa göre konaklama ayarlaması yapmaktayız.

Bergamo Üniversitesi Burs İmkanları

Bergamo Üniversitesi öğrencileri İtalya’da burs alma imkanına sahiptirler. Burslar yıllık 2.000-5.200 Euro arasında değişmektedir. Sonraki yıllar ise belli kredide ders verme şartına bağlanmaktadır.
İşlemlerini yaptığımız öğrencilerimiz senelik 5000 Euro burs fırsatından yararlanmaktadır.

Bergamo Üniversitesi’nde burslu eğitim imkanları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bergamo Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Bergamo Üniversitesi eğitim ücretleri 500-2.300 Euro arasında değişmektedir. Okul ücretlerinden indirim almak mümkündür. Ancak bunun için izlenmesi gereken bir prosedür bulunmaktadır. Konuyla ilgili profesyonel destek almak için İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip İtalya’da Okumak ekibine ulaşabilirsiniz.

Bergamo Üniversitesi’nde Lisans Eğitimi

Bergamo Üniversitesi’nde lisans eğitimi İtalyanca olarak verilmektedir. Oldukça geniş program seçenekleri sunan Università degli Studi di Bergamo‘da İtalyanca eğitim alabilmek için B2 seviyesinde İtalyanca dil belgesine sahip olmanız gerekmektedir.

Bergamo Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Eğitimi

University of Bergamo’da tamamen İngilizce olarak master eğitimi alabilirsiniz. Bunun için B2 seviyesinde dil belgesi ve ilgili alanda lisans diplomasına sahip olmanız gerekmektedir. 

Bergamo Üniversitesi’nde Erasmus Eğitimi

University of Bergamo İtalya’da sakin ama büyük şehirlere yakın bir şehirde eğitim ve yaşam tecrübesine sahip olmak isteyen öğrenciler için oldukça idealdir. Ortaçağ atmosferine sahip bir bölgede yaşayıp, dünyanın en turistik şehirlerinden biri olan Milano’ya trenle 45 dakikada ulaşabilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir