Psikoloji

İtalya’da Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimi

İtalya’da Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimi

İnsan aklının çalışması olarak psikoloji alanı, kültüre ve farklı toplumların davranışları nasıl etkilediğine özel önem vermektedir. Bu disipline yoğunlaşan öğrenciler, alanı bir bütün olarak anlamaları ve lisans müfredatlarını tamamlamaları için yurtdışında psikoloji yüksek lisans deneyimini göz önünde bulundurmalıdırlar. Avrupa’nın en köklü üniversitelerine sahip İtalya’da psikoloji yüksek lisans eğitimi almak ise size bu alanda geniş bir vizyon kazandıracaktır. 

İtalya’da Nasıl Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimi Alabilirsiniz?

İtalya’da psikoloji alanında tamamen İngilizce olarak master eğitimi alabilirsiniz. Ancak bunun için İtalyan üniversitelerinin belirlemiş olduğu birtakım kriterler bulunmaktadır. İtalya’da bu kriterlerden ilki lisans diplomanızın psikoloji veya bu alanda bir bölümden alınmış olmasıdır. Yüksek lisans eğitimi lisans alanında aldığınız eğitimden daha spesifik bir eğitim olduğu için o alanda akademik alt yapınız ve yetkinliğiniz oldukça önemlidir. İtalyan üniversiteleri başvurularınızı değerlendirirken buna dikkat etmektedirler. 

İlgili alanda lisans diplomasının yanında sizden B2 seviyesinde uluslararası geçerliliği olan dil belgesi de talep edilmektedir. Ayrıca bu alanda motivasyonunuzu, dil ve akademik yeterliliğinizi ölçmek amacıyla Skype üzerinden mülakat da yapılabilmektedir. 

italya-psikoloji-yuksek-lisans

İtalya’da Psikoloji Master Ücretleri

İtalyan üniversiteleri düşük eğitim ücretleriyle ünlüdür. Üniversitelerin yıllık 500-3.000 Euro arasında değişen okul ücretleri bulunmaktadır. Bu ücretlerden indirim sağlayabilmek için izlemeniz gereken bir süreç bulunmaktadır. Bu alanda sunduğumuz profesyonel danışmanlık hizmetleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Türkiye’de Psikoloji Yüksek Lisans
vs
İtalya’da Psikoloji Yüksek Lisans

İTALYA

TÜRKİYE

AVANTAJ

Yurtdışı Mavi Diploma

Türkçe Eğitim

DİL ŞARTI

IELTS-TOEFL

Veya

%100 İngilizce programdan mezun olma şartı.

YDS

YAŞAM MALİYETİ

Aylık: 650-900 EUR

(1Kişi,konaklama+yaşam)

Aylık: 2000-3000 TL

(1Kişi,konaklama+yaşam)

ORT. HER ŞEY DAHİL MALİYET

6500-9000 EUR

(1 yıl için minimum)

70.000 – 85.000 TL

(1 Yıl için minimum)

OKUL ÜCRETLERİ

1500 EUR

45.000 TL

*Bu tabloda yer alan veriler ortalama 1 yıllık veriler göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Detaylı bilgi için uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Neden Yurtdışında Psikoloji Yüksek Lisans Yapmalısınız?

Yurtdışında yüksek lisans yapmak ile Türkiye’de psikoloji alanında yüksek lisans yapmanın maliyet açısından çok ciddi bir fark olmadığını tablodan görmüşsünüzdür.
Bu kapsamda yurtdışında alacağınız eğitim ile edineceğiniz vizyon, uluslararası eğitim alanı, dünya sıralamaları daha yüksek olan okullarda alacağınız eğitim ve tanıyacağınız yeni kültürleri de eklediğinizde ne kadar sağlıklı bir karar verdiğinizi görmüş olacaksınız 🙂

İtalya’da Psikoloji Master Burs İmkanları 

İtalya’da psikoloji master eğitimi alırken burs alma imkanınız bulunmaktadır. Yıllık 2.000-5.200 Euro arasında değişen miktarlarda burs alabilirsiniz. 

İtalya’da burslu psikoloji master eğitimi fırsatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İtalya’da Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimi

İtalya’da psikoloji master eğitimi denildiğinde en çok talep edilen alanlardan biri de klinik psikoloji master programlarıdır. Tamamen İngilizce olarak, İtalya’nın psikoloji alanında oldukça yüksek rankinglere sahip okullarında klinik psikoloji master eğitimi verilmektedir. Siz de konuyla ilgili olarak İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. 


2 Yorum

    1. Merhabalar. +902165991343 ve +905558881343 whatsapp hattımızdan ekibimize ulaşarak destek alabilirsiniz 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir