İtalya'daki Üniversiteler

Genova Üniversitesi

Genova Üniversitesi Tarihi

Genova Üniversitesi İtalya’nın kuzey-batı bölgesinin en değerli kültürel ve bilimsel miraslarından biridir. Genova şehri ve ekonomik çerçevesi ile oldukça iyi bağlantılara sahiptir. Università Degli Studi di Genova kampüsleri Savona, Imperia ve La Spezia’da da yer almaktadır.

Üniversite Kütüphanesi Sistemi (SBA) tarihi üniversite kütüphanesinin mirasını yönetmekte ve bilgi paylaşımını teşvik etmeyi amaçlayan yüksek kaliteli hizmetler sunmaktadır. University of Genoa ayrıca turistlere UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan birçok tarihi yapısını ziyaret etme imkanı sunmaktadır.

Genova Üniversitesi Nerede?

Genova Üniversitesi ismini aldığı Genova kentinde yer almaktadır. Kristof Kolomb’un da doğduğu şehir olan Genova, İtalya’nın en ünlü liman kentlerinden biridir. Ayrıca Liguria bölgesinin başkenti ve İtalyan Rivierası’nın merkezidir. 

Genova Üniversitesi Mezunu Ünlü Kişiler 

Genova Üniversitesi mezunları arasında;

gibi birçok ünlü isim bulunmaktadır. 

Genova Şehrinde Öğrenci Hayatı

İtalya’nın önemli bir liman kenti olan Genova şehri, aynı zamanda İtalya’nın en köklü üniversitelerinden biri olan Università Degli Studi di Genova’ya da ev sahipliği yapmaktadır. Avrupa’nın en büyük akvaryumuna ev sahipliği yapan şehir ayrıca “Love in Portofino” şarkısıyla ün yapmış Portofino’ya oldukça yakın mesafededir. 

Genova Üniversitesi, her yıl birçok uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Tamamen İngilizce olarak birçok program seçeneğine sahiptir. Öğrenci hareketliliğinin yüksek olduğu şehir, İtalya’da hem kaliteli hem de eğlenceli bir eğitim hayatı geçirmek isteyen öğrenciler için idealdir. 

Genova’da Üniversite Eğitimi

Genova Üniversitesi gibi İtalya’nın en köklü üniversitelerinden birine ev sahipliği yapan şehir oldukça renkli bir eğitim hayatı vaat etmektedir. Önemli bir liman şehri olan Genova, yılın her dönemi birçok kültürel faaliyete de ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi binalarda verilen üniversite eğitimi İtalya ve dünya çapında üne sahiptir. Bu da doğal olarak üniversitenin dünya sıralamalarına yansımıştır. University of Genoa şehrin liman kenti özelliğinden dolayı maritime sciences denilen denizcilik bilimi alanında oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu alanda tamamen İngilizce olarak eğitim seçeneği sunan üniversite dünyanın önde gelen denizcilik fakültelerinden birine sahiptir. 

Genova Üniversitesi Dünya Sıralamaları

Università degli studi di Genova dünya sıralamalarında da oldukça iyi bir konuma sahiptir. 

genova-universitesi

Genova Üniversitesi Bölümleri

 • Denizcilik Bilimleri 
 • Enerji Mühendisliği
 • İnşaat Mühendisliği
 • Risk Yönetimi Mühendisliği
 • Strateji ve Güvenlik Teknolojileri Mühendisliği 
 • Çevre Mühendisliği 
 • İnternet ve Multimedya Mühendisliği 
 • Robotik Mühendisliği 
 • Ulaşım, Lojistik ve Üretim Güvenlik Mühendisliği 
 • Yat Dizayn 
 • Bilgisayar Bilimleri 
 • Hidrografi ve Okyanus Bilimleri 
 • Medikal Farmakoloji ve Biyoteknolojiler 
 • Uluslararası İlişkiler 
 • İşletme Ekonomi
 • İletişim Bilimleri
 • Felsefe
 • Edebiyat
 • Tarih
 • Dil ve Modern Kültür

Genova Üniversitesi Yurt ve Konaklama İmkanları

University of Genoa uluslararası öğrenciler için yurt imkanı sunmaktadır. Ancak her öğrenci için yurt garantisi verilememektedir. Bu gibi durumlarda öğrencilerimiz için oda ve daire kiralama yöntemine başvurmaktayız. 

Genova’da oda kiraları çift kişilik odalar için aylık 250-300 Euro, tek kişilik odalar için aylık 300-350 Euro civarındadır. Daire kiraları ise 500 Euro’dan başlamaktadır. 

Genova Üniversitesi Burs İmkanları

University of Genoa öğrencileri İtalyan hükümetinin sunduğu burs imkanlarından faydalanabilmektedir. Burslar yıllık 2.000-5.200 Euro arasında değişen miktarlarda verilmektedir. 

Genova Üniversitesi’nde burslu eğitim fırsatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

genova-universitesi

Genova Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Università Degli Studi di Genova yıllık okul ücretleri 500-3.000 Euro arasında değişmektedir. Okul ücretlerinden indirim sağlayabilmek için izlemeniz gereken bir prosedür bulunmaktadır. Bununla ilgili olarak sunduğumuz profesyonel danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Genova Üniversitesi’nde Lisans Eğitimi

İtalya’da lisans eğitimi 3 yıl sürmektedir. University of Genoa özellikle denizcilik alanında dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilmektedir. Bu alanda İngilizce eğitim almak mümkündür. İtalyanca bölüm seçeneği ise çok daha geniştir. Bunun için B1/B2 seviyesinde İtalyanca dil belgesi talep edilmektedir.

Genova Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Eğitimi

Genova Üniversitesi tamamen İngilizce olarak mühendislik, uluslararası ilişkiler, denizcilik bilimleri gibi alanlarda master programları sunmaktadır. İtalya’da master eğitimi ülkemizdeki gibi 2 yıl sürmektedir ve tezlidir. Lisans eğitiminiz sonrası alanınızda uzmanlaşmak istediğiniz konuya uygun yüksek lisans programlarına başvuru yapabilirsiniz. Başvurulardan İtalya’da eğitiminize hazır olana kadar tüm süreçte sunduğumuz hizmetlerle ilgili bilgi almak için bize ulaşın.

Genova Üniversitesi’nde Erasmus Eğitimi

Genova şehri İtalyan Rivierası’nın merkezidir. Fransa sınırına oldukça yakındır. Ayrıca şehir liman kenti olması sebebiyle sosyo-ekonomik statüsü yüksektir. Yılın her döneminde birçok kültürel faaliyete de ev sahipliği yapan şehir, Avrupa’da kısa süreli bir eğitim ve yaşam tecrübesi için oldukça idealdir.

Genova Üniversitesi Kabul  Şartları

Okulun kabul şartları bölümlere göre değişiklik göstermektedir.


  

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir