İtalya’da Burslu Okumak

İtalya, sosyal devlet anlayışının yerleştiği bir ülkedir. Her yıl binlerce Türk öğrenci tarafından yurtdışında üniversite eğitimi için tercih edilen İtalya, Avrupa’nın en eski üniversitelerine sahiptir ve köklü bir eğitim geleneği bulunmaktadır. İtalya’da eğitim almak isteyen öğrencilerin ve velilerinin aklındaki sorulardan biri de İtalya’da burslu üniversite okumak la ilgilidir. 

İtalya’da Burslu Okumak Mümkün Mü?

İtalya’da, tüm uluslararası öğrenciler İtalyan öğrencilerle aynı burs ve eğitimle ilgili hizmetlerden faydalanırlar. Uluslararası öğrencilerin başvurabilecekleri ulusal ve bölgesel düzeyde devlet bursları bulunmaktadır. Ayrıca, bazı İtalyan üniversiteleri uluslararası öğrenciler için bünyelerinde çeşitli burs imkanları sunmaktadır.

İtalya’da Alacağım Burslar Yaşam Masraflarımı Karşılar Mı?

İtalya’da alacağınız burslar yaşam masraflarınızın tümünü karşılamaz. Ancak temel ihtiyaçlardan konaklama veya yeme-içme gibi ihtiyaçlarınızı karşılar ve bütçenize destek sağlar.

İtalya’da yaşam masrafları ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayın.

italya-devlet-burslari
italyada-burslar

İtalya’da Burslu Okumak İçin Burslar 

İtalya’da burslu üniversite okumak isteyen öğrencilerin başvurabilecekleri burslar şunlardır.

 1 – İtalya Devlet Bursları 

italyada-burslu-okumak
italyada-burslu-okumak

İtalya’da eğitim alan yabancı öğrenciler ve yurtdışında yaşayan İtalyan vatandaşları İtalya’da eğitim almaları durumunda bu burslardan yararlanabilmektedirler. Burslar şu programlar için sunulmaktadır:

  • Yüksek Lisans Programları (Laurea Magistrale 2 ° ciclo)
  • Sanat, Müzik ve Dans Kursları (AFAM)
  • Doktora Programları, Akademik Araştırma
  • İtalyan Dili ve Kültürü ile İlgili Kurslar

 

2 – Yetenek Bursları

İtalyan Dışişleri Bakanlığı ve İtalyan Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen yetenek bursları, yetenekli ve başarılı uluslararası öğrencilerin başvurabilecekleri bir burs programıdır. Belirli bir kontenjana bağlı olarak verilen burslar akademik, sportif veya sanatsal bir alanda başarılar elde etmiş, yetenekli öğrencilere ortaklar ve ana kurumsal sponsorlar tarafından desteklenmektedir. 

3- Diğer Burslar

İtalya’da eğitim alan uluslararası öğrenciler için sunulan birçok burs programı bulunmaktadır. İtalya’da burslu üniversite eğitimi almak için İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip İtalya’da Okumak ekibinden destek alabilirsiniz.

İtalya’da Burs Miktarı

İtalya’da eğitim alan öğrenciler yıllık 2.000-5.200 Euro arasında değişen miktarlarda burs alabilirler. Burs alabilmek için izlemeniz gereken bir prosedür ve üniversiteden üniversiteye değişen farklı başvuru tarihleri bulunmaktadır. Burs başvuruları hassas bir süreç olduğu için bu konuda profesyonel destek almanızı tavsiye etmekteyiz.

Ayrıca bursun yanında okul ücretlerinden indirim sağlamak da mümkündür.

İtalya, uluslararası öğrenciler için düşük eğitim ücretleri ve geniş burs seçenekleriyle yurtdışında eğitim için harika bir lokasyondur!

İtalya’da Burslu Okuma Şartları

İtalya’da burslar için birtakım kriterler bulunmaktadır. İtalya’da burslu eğitim almak isteyen öğrencilerimize akademik seviyelerini gösteren ortalama, dil belgesi gibi konulara önem vermelerini tavsiye ediyoruz.

İşlemlerini yaptığımız öğrencilerimizin %90’ının İtalya’da burslu eğitim imkanlarından faydalanmalarına yardımcı olduk. Siz de İtalya’da burslu üniversite eğitimi almak için alanında uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.


İtalya’da Okumak, bir EGE ABROAD Eğitim Danışmanlık kuruluşudur ve İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip profesyonel bir ekip tarafından kurulmuştur. Amacımız İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler için bilgi kirliliğini gidermek ve en işe yarar bilgiyi sunmaktır. 

İtalya’da Burslu Okumak ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı ve katkılarınızı yorum bölümünden bizlere iletebilir, +90 216 599 1343 ve +90 555 888 1343 nolu telefonları arayabilir, info@italyadaokumak.com adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here