İtalya'daki Üniversiteler

San Raffaele Üniversitesi

San Raffaele Üniversitesi Tarihi

Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi (Università Vita-Salute San Raffaele, UniSR) Milano şehrinde bulunur. İtalya’nın en iyi özel üniversitelerinden biridir. San Raffaele 1996 yılında kurulduğunda üç bölümde eğitim vermekteydi: Tıp, Felsefe ve Psikoloji.

Università Vita-Salute San Raffaele temel olarak öğrencilerin nöroloji, beyin cerrahisi, diyabetik, moleküler biyoloji, AIDS çalışmaları da dahil olmak üzere birçok araştırma alanında temel araştırma laboratuvarlarına katıldığı, uluslararası üne sahip bir araştırma hastanesi olarak doğmuştur. Kurulduğu günden bu yana ise birçok yeni bölüm ve araştırma imkanları İtalyan ve uluslararası öğrenciler için sunulmuştur ve sunulmaya devam etmektedir. 

San Raffaele Üniversitesi Nerede?

Università Vita-Salute San Raffaele dünya moda başkentlerinden biri olan Milano’da yer almaktadır. 

san-raffaele-universitesi

Milano Şehrinde Öğrenci Hayatı

Bir moda şehri olan Milano, uluslararası öğrenci hareketliliği ile de İtalya’da eğitim için çekim merkezlerinden biridir. Her yıl dünyanın birçok ülkesinden öğrenciye ev sahipliği yapan Milano şehri, canlı sosyal yaşamı ve tarihi güzellikleriyle de yurtdışında eğitim ve yaşam tecrübesi için harika bir seçimdir. 

Milano’da Üniversite Okumak

Milano’da yer alan üniversiteler İtalya’nın ve dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Mühendislik ve mimarlıktan, moda tasarım ve sosyal bilimlere kadar geniş ölçekte program seçenekleri sunan Milano Üniversiteleri uluslararası öğrenciler için de birçok İngilizce program seçeneğine sahiptir.

Detaylı bilgi için “Milano’da Üniversite Okumak” yazımıza göz atabilirsiniz.

Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi Dünya Sıralaması

Dünya üniversite sıralama kuruluşlarına göre dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasındadır. Tıp eğitim alanında sunduğu modern eğitim teknikleri ve gelişmiş laboratuvarları ile dünyanın iyi 200 tıp fakültesi arasına adını yazdırmıştır.

San Raffaele Üniversitesi Bölümleri

 • Tıp
 • Felsefe
 • Biyoteknoloji Araştırmaları
 • Biyoteknoloji ve Medikal Biyoloji
 • Fizyoterapi
 • Dental Hijyen
 • Diş Hekimliği ve Diş İmplantolojisi
 • Hemşirelik
 • Rehabilitasyon

vita-salute-hastane

San Raffaele Üniversitesi Tıp Fakültesi

İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi veren özel üniversitelerden biri olan Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi aynı zamanda modern bir kampüse sahiptir. Dünyanın en iyi 200 tıp fakültesi arasında yer alan Vita-Salute San Raffaele Tıp Fakültesi kendi bünyesinde düzenlediği bir sınavla öğrenci kabul etmektedir.

22.06.2020 Tarihinde açıklanan  Giriş Sınav Sonuçlarına göre
Tıp Fakültesine 1.likle yerleşen öğrencimiz başta olmak üzere kazanan öğrencilerimizi tebrik ederiz. 

San Raffaele Üniversitesi Tıp Fakültesi Giriş Sınavı

Tıp fakültesi giriş sınavında soru sayısı ve içeriği 2021 Eylül başlangıçlı program için değişmiştir. Yeni sınav içeriğinde 60 soru bulunmaktadır.

Sınav içeriği;

 • 36 soru – Mantık, okuduğunu anlama, problem çözme
 • 24 soru – Matematik ve fen bilimleri alanları

San Raffaele Üniversitesi Başvuru

San Raffaele Üniversitesi’ne başvuru işlemleri İtalya’da Okumak – EduScala Eğitim Danışmanlık ekibi olarak bizler tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Başvurusu başlayan programlar ve detaylar:

Program Adı Tıp (İngilizce)
Başvuru Tarihleri 1. Periyot: 27 Mart 2023 – 18 Mayıs 2023*

2. Periyot: 4 Eylül 2023 – 15 Şubat 2024**

Sınav Tarihi 1. Periyot: 27 Mayıs 2023 – 26 Temmuz 2023*

2. Periyot: 23 Şubat 2024 – 22 Mart 2024**

Sınav Yeri / Metodu Online
Sınav Ücreti 200 €

Kimler Katılabilir?

 1. Periyot* : 2022/2023 eğitim-öğretim yılında okulun sondan ikinci (11) veya son sınıfına (12) devam eden veya mezun öğrenciler.
 2. Periyot* : 2023/2024 eğitim-öğretim yılında okulun son sınıfına (12) devam eden veya mezun öğrenciler.

San Raffaele Üniversitesi Tıp Fakültesi Ücretleri

San Raffaele Tıp Fakültesi yıllık eğitim ücretleri 20.140 Euro’dur.

San Raffaele Üniversitesi’nde Yurt ve Konaklama İmkanları

Üniversite öğrencilerine yurt imkanı sunmaktadır. Yurtlardan faydalanamayan öğrenciler için ise Milano’da yaşayan ekibimiz aracılığıyla kiralık oda veya daire seçeneklerini sunmaktayız.

San Raffaele Üniversitesi’nin Ücretleri / Fiyatları Nedir?

Università Vita-Salute San Raffaele yıllık eğitim ücretleri 20.140 Euro’dur. Eğitim ücreti 3 taksit halinde ödenmektedir. 

San Raffaele Üniversitesi’nde Lisans Eğitimi

Università Vita-Salute San Raffaele bünyesinde lisans eğitiminizi İngilizce ve İtalyanca olarak alabilirsiniz. Özellikle İngilizce tıp eğitimi için çokça tercih edilen üniversitedeki diğer lisans bölümlerinin dili İtalyancadır.

San Raffaele Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Eğitimi

Vita-Salute San Raffaele University master bölümlerinde İngilizce seçenek daha geniştir. Biyoteknoloji, felsefe ve psikoloji alanında İngilizce yüksek lisans eğitim seçenekleri sunulmaktadır.

San Raffaele Üniversitesi’nde Nasıl Okuyabilirsiniz?

San Raffaele Üniversitesi’nde eğitim alabilmek için farklı prosedürler bulunmaktadır. Örneğin San Raffaele Tıp Fakültesi üniversite bünyesinde düzenlenen bir sınavla öğrenci kabul etmektedir.


İtalya’da Okumak, bir EduScala Eğitim Danışmanlık kuruluşudur ve İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip profesyonel bir ekip tarafından kurulmuştur. Amacımız İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler için bilgi kirliliğini gidermek ve en işe yarar bilgiyi sunmaktır.

San Raffaele Üniversitesi ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı ve katkılarınızı bu sayfadaki yorum bölümünden bizlere iletebilir, +90 216 599 1343 nolu telefonumuzu arayabilir, info@italyadaokumak.com adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.


İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. çok teşekkür ederim aydınlatıcı bilgiler için
  bu yıl yeğenim başvurdu ve ilk yedeklerde
  ancak bazı tereddütlerim var; COVİD sürecinde eğitim online mı, yoksa aktif bir şekilde amfide mi olacak
  yurt mu, kiralık ev mi tutmalı COVİD sürecinde

  1. Merhabalar,

   COVID sürecinde İtalya’da eğitim online olarak devam etmektedir. 2020-2021 akademik yılı için henüz İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak bazı üniversiteler ilk dönem online eğitim yapacaklarını, ikinci dönemden itibaren ise yüzyüze eğitime geçeceklerini belirttiler. Resmi açıklama yapıldığında web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden duyurusunu yapacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir