Şehirler

Milano’da Üniversite Okumak

Milano Şehri Nasıldır?

Milano, İtalya’nın ve dünyanın 4 büyük moda şehrinden biridir. İtalya’nın kuzeyinde yer alır ve Lombardiya bölgesinin başkentidir. Ayrıca Roma’dan sonra İtalya’nın en kalabalık ikinci şehridir ve İtalyan sanayisinin kalbi olarak bilinir. Milano, Batı Roma İmparatorluğu, Milano Dükalığı ve Lombardiya-Venedik Krallığı’na başkentlik yapmış önemli bir şehirdir. Her yıl düzenlenen Milano Moda Haftası, Milano Mobilya Fuarı ve bünyesinde bulunan tarihi mekanlarıyla en çok turist çeken Avrupa şehirlerinden biridir. Milano’da üniversite okumak Avrupa’nın en canlı şehirlerinden birinde eğitim ve yaşam tecrübesi kazanmak demektir.

Milano, sanat, ticaret, tasarım, eğitim, eğlence, moda, finans, sağlık, medya, araştırma ve turizm alanlarında güçlü yönleriyle önde gelen bir küresel şehir olarak kabul edilir. Şehir, İtalya’nın borsalarına (İtalyancası: Borsa Italiana), ulusal ve uluslararası banka ve şirketlerin merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. GSYİH açısından, Paris’ten sonra AB şehirleri arasında ikinci büyük ekonomiye sahiptir. Ayrıca AB içerisinde başkent olmayan şehirler arasında en zengin şehirdir.

Milano’yu önemli kılan sebepler tabii ki bu saydıklarımızla sınırlı değildir. Avrupa’nın kültürel ve ekonomik olarak en zengin şehirlerinden biri olan Milano, dünyanın en iyi üniversitelerine de ev sahipliği yapmaktadır. Milano’da üniversite okumak size çok farklı bir bakış açısı ve deneyim kazandıracaktır.

Milano’da Üniversite Okumak Hakkında

Milano’da ünirvesite okumak isteyen öğrenciler için İngilizce eğitim veren birçok üniversite seçeneği bulunmaktadır. Mühendislikten sosyal bilimler alanlarına, moda-tasarımdan gastronomiye kadar çok geniş bir skalada eğitim seçeneği Milano’da mevcuttur.

Milano’da yer alan üniversiteler her yıl binlerce uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.
Şehrin ekonomik ve siyasal gücü eğitimin niteliği ve uluslarası yönüne de yansımıştır. Milano’da tamamen İngilizce eğitim alabileceğiniz bölümlerden bazıları ise şunlardır:

milanoda-universite-okumak

Milano’daki Üniversiteler 

Milano şehri Milan Teknik Üniversitesi, Milano Üniversitesi, Bocconi Üniversitesi gibi dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen eğitim kurumlarına sahip bir şehirdir.

Milano’daki üniversitelerin kampüsleri genel olarak şehrin farklı noktalarına dağılmış olsa da Lombardiya bölgesinde yer alan farklı şehirlerde de üniversitelerin kampüsleri bulunmaktadır. Örneğin Milano Teknik Üniversitesi’nin Como, Cremona, Lecco, Mantova ve Piacenza gibi yakın şehirlerde de kampüsleri bulunmaktadır. Milano’daki üniversiteler bölgenin önemli dinamolarından biridir ve ekonomik olarak birçok destek sunulmaktadır.

Milano’da yer alan üniversiteler ise şunlardır:

Milano’daki En İyi Üniversiteler Hangileridir?

Milano’da eğitim almak isteyen öğrenciler için seçenek oldukça geniştir. Her yıl birçok Türk öğrenciye de ev sahipliği yapan Milano’daki en iyi üniversiteler ise eğitim almak istediğiniz alana göre değişmektedir. Milano’nun en iyi üniversitelerini alanlarına göre şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Mühendislik, Mimarlık – Milano Teknik Üniversitesi (Politecnico Di Milano)
  • İşletme, Ekonomi, Siyasal Bilimler, Uluslararası İlişkiler – Milano Üniversitesi
  • Moda, Tasarım, İç Mimarlık – NABA, Domus Academy, IED, Marangoni
  • Tıp – Milano Üniversitesi, Vita Salute San Raffaele Üniversitesi (Özel), Humanitas Üniversitesi (Özel)
  • Biyoteknoloji, Moleküler Tıp – Milano Üniversitesi
  • Gastronomi – SHG Milano

Milano’da Ev -Yurt Konaklama

Oldukça turistik ve İtalya’nın en kalabalık şehirlerinden biri olan Milano’da konaklama ise Türk öğrencilerin en çok zorlandıkları konudur. Milano’daki üniversiteler uluslararası öğrenciler için yurt seçeneği sunmaktadırlar ancak öğrenci sayısı fazla olduğu için bu noktada her öğrenci bu seçenekten faydalanamamaktadır.
Bu noktada ise İtalya’da Okumak – EGE ABROAD ekibi olarak İtalya’da bulunan ekibimiz aracılığıyla kiralık oda, kiralık daire gibi farklı seçenekler sunmaktayız.

Milano’da yer alan üniversitelerde burslu eğitim imkanları ve sunduğumuz hizmetlerle ilgili detaylı bilgi için bize ulaşın.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir