İtalya'daki Üniversiteler

Humanitas Üniversitesi

Humanitas Üniversitesi Tarihi

Hunimed olarak da bilinen Humanitas Üniversitesi (İtalyancası: Università Humanitas di Milano) sağlık bilimleri alanında eğitim veren özel bir İtalyan üniversitesidir. Üniversite kampüsü Milano şehrinin bir parçası olan Rozzano bölgesinde bulunmaktadır ve Humanitas Araştırma Hastanesi Kampüsü içinde yer almaktadır.

Humanitas Üniversitesi, İngilizce olarak altı yıllık Tıp eğitimi vermektedir. İngilizce bir diğer dikkat çeken program da birçok araştırma kuruluşuna göre İtalya’nın en iyi üniversitesi olarak gösterilen Politecnico Di Milano ile ortak düzenlenen Medikal Teknoloji programıdır. Bunların İngilizce birçok master programı da mevcuttur. İtalyanca lisans bölümleri ise Hemşirelik ve Fizyoterapidir. Sağlık bilimlerine adanmış bir okul olan Humanitas Üniversitesi ayrıca 19 bölümde tıp uzmanlık kursları da sunmaktadır. 

Humanitas Üniversitesi Nerede?

Üniversite İtalya’nın en gelişmiş şehirlerinden biri olan Milano’da yer almaktadır. Üniversite kampüsü Humanitas Araştırma Hastanesi kampüsü içerisinde yer almaktadır. Pratik çalışmalar da bu hastane bünyesinde yapılmaktadır. Şehrin güneyinde ve biraz dışında konumlanan kampüsü, tıp eğitimi gibi ciddi çalışma gerektiren bölümler için gerekli çalışma ortamını ve donanımı öğrencilerine fazlasıyla sağlamaktadır. 

Milano’da Öğrenci Yaşamı

İtalya’nın en canlı şehirlerinden biri olan Milano, gelişmiş ekonomisi ve bunun getirdiği fırsatlarla İtalya’da eğitim alınabilecek en iyi şehirlerden biridir. Bünyesinde dünyanın ve İtalya’nın en iyi üniversitelerini barındıran şehir, binlerce uluslararası öğrencinin de tercihidir. Bu anlamda öğrencilere kaliteli bir eğitim ve yaşam tecrübesi vaat etmektedir.

Milano’da Üniversite Okumak

Milano, Politecnico Di Milano gibi dünyanın en iyi 20 teknik üniversitesinden birine, Milano Üniversitesi gibi dünyanın en iyi 200 sosyal bilimler üniversitesinden birine ve gelişmiş kampüsüyle İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi alabileceğiniz en iyi üniversitelerden biri olan Humanitas Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Avrupa’nın en önemli ekonomi bölgelerinden biri olan Milano’da Üniversite Okumak isteyen adaylar için birçok İngilizce program seçeneği bulunmaktadır. 

Detaylı bilgi için “Milano’da Üniversite Okumak” yazımıza göz atabilirsiniz. 

Humanitas Üniversitesi Bölümleri

  • Tıp
  • Medikal Teknolojiler
  • Hemşirelik
  • Fizyoterapi
  • Klinik Epidemiyoloji
  • Rehabilitasyon
  • İleri Seviye Endoskopi Master Programı
  • İleri Seviye Diş Lazeri Master Programı
  • Tıpta Uzmanlık Programları

Humanitas Üniversitesi Başvurular

Humanitas Üniversitesi’ne başvuru işlemleri İtalya’da Okumak-EduScala Eğitim Danışmanlık ekibi olarak bizler tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır. Başvuru tarihleri ve detaylar:

Program Adı

Tıp (İngilizce)

Başvuru Tarihleri

30 Kasım 2023 – 24 Şubat 2024

Sınav Tarihi

 

1. Periyot: 2 Şubat 2024*
2. Periyot: 8 Mart 2024*

Sınav Yeri / Metodu

Online

Sınav Ücreti

180 €

 

Kontenjan

50 (non-EU, Avrupa Birliği dışından ülkeler)

11. Sınıf Öğrencilerinin Dikkatine!

11. sınıfta eğitim alan öğrenciler eğitim aldıkları akademik yıl içindeki 2 sınav oturumuna da katılabilirler. 12. sınıfa geçtiklerinde de yapılacak olan 2 oturuma katılma hakları bulunur. Bu sayede Humanitas Üniversitesi’ne kabul şanslarını artırmış olacaklar. 

Ücretsiz başvuru imkanından faydalanmak için bize ulaşın!

humanitas-universitesi

Humanitas Üniversitesi Tıp Fakültesi

İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi veren özel üniversitelerden biri olan Humanitas Üniversitesi, bu alanda İtalya’nın en iyilerinden biridir. Gelişmiş kampüsü ve hastanesi harika bir araştırma hastanesinin eğitime katkısını kanıtlar niteliktedir. 

Humanitas Üniversitesi Tıp Fakültesi Ücretleri

Humanitas Üniversitesi Tıp Fakültesi yıllık eğitim ücreti 20.156 Euro’dur. 

Humanitas Tıp Fakültesi Giriş Sınavı

Tıp Fakültesine girişte HUMAT Test adı verilen bir sınavla öğrenci kabul edilmektedir. Sınavda öğrencilere 60 soru sorulmaktadır. HUMAT Test Scientific Thinking ve Critical Thinking & Academic Literacy olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Her doğru 3 puan kazandırırken yanlışlar ise 1 puan kaybettirmektedir. Boş bırakılan soruların herhangi bir etkisi yoktur.

Humanitas MEDTEC School

Medikal Teknolojiler olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz MEDTEC programı tıp ve biyomedikal mühendisliği eğitimini bir arada sunmaktadır ve 6 yıl sürmektedir. MEDTEC, tıptaki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeyi ve geliştirmeyi amaçlayan bir müfredata sahiptir. MEDTEC programı İtalya’nın en iyi teknik okulu ve en gelişmiş hastanelerden birine sahip iki okul olan Politecnico Di Milano ve Humanitas ortaklığında düzenlenmektedir. Giriş sınavı olarak 100 soruluk bir test sınavı bulunmaktadır. Sınav içeriğinde mantık, biyoloji, kimya ve fizik soruları bulunmaktadır. 

Humanitas Üniversitesi Yurt ve Konaklama

Humanitas öğrencileri kampüs içerisinde yer alan yurtlardan ve Milano’daki diğer konaklama seçeneklerinden faydalanabilirler. İtalya’da bulunan ekibimizle öğrencilerin en çok zorlandıkları konuların başında gelen konaklama konusunda da profesyonel destek sunmaktayız. 

Humanitas Üniversitesi’nde Burs İmkanları

Humanitas Üniversitesi’ne girişte düzenlenen sınavlarda başarı gösteren öğrencilere yıllık eğitim ücretlerinden tamamen ve kısmi indirim sağlayan çeşitli burs seçenekleri sunulmaktadır.  

Humanitas Üniversitesi Fiyatlar

Humanitas HUNIMED için yıllık eğitim ücreti 20.000 Euro’dur.

Humanitas Üniversitesi’nde Lisans Eğitimi

İtalya’da tıp eğitimi için en çok tercih edilen üniversitelerden biri olan Humanitas, lisans alanında İngilizce olarak Tıp ve Medikal Teknolojiler, İtalyanca olarak ise Hemşirelik ve Fizyoterapi programları sunmaktadır.

Humanitas Üniversitesi’nde Yüksek Lisans

Sadece sağlık bilimleri alanında eğitim veren Humanitas tıp, rehabilitasyon ve hemşirelik alanında İngilizce ve İtalyanca master programlarına sahiptir.


İtalya’da Okumak, bir EduScala Eğitim Danışmanlık kuruluşudur ve İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip profesyonel bir ekip tarafından kurulmuştur. Amacımız İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler için bilgi kirliliğini gidermek ve en işe yarar bilgiyi sunmaktır.

Humanitas Üniversitesi ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı ve katkılarınızı bu sayfadaki yorum bölümünden bizlere iletebilir, +90 216 599 1343 nolu telefonumuzu arayabilir, info@italyadaokumak.com adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir