Şehirler

Venedik’te Üniversite Okumak

Venedik Şehri

Venedik şehri İtalya’nın kuzeyindeki Veneto bölgesinde yer almaktadır. Aynı zamanda bölgenin başkentidir. Tarihi ve ticari öneme sahip, dünyanın en ünlü şehirlerinden biri olan Venedik, Adriyatik Denizi’ndeki 118 küçük ada üzerine inşa edilmiştir. Bu adalar kanallarla ayrılmış ve köprülerle birbirine bağlanmıştır. Mimari güzelliği, sanat eserleri ve tarihi önemi nedeniyle bütün Venedik şehri UNESCO Dünya Mirasları listesine alınmıştır. Büyülü şehir Venedik’te üniversite okumak ise dünyanın en güzel şehirlerinden birinde yaşam ve eğitim tecrübesi olarak ömür boyu sizinle kalacaktır.

Venedik “La Dominante”, “Serenissima”, “Adriyatiğin Kraliçesi”, “Sular Şehri”, “Maskelerin Şehri”, “Köprülerin Şehri”, “Yüzen Şehir” ve “Kanallar Şehri” gibi birçok ünvana sahiptir. Ayrıca New York Times tarafından Avrupa’nın en romantik şehri olarak tanımlanmıştır. 

Tarihte denizci bir millet olarak bilinen Venedik Cumhuriyeti’ne de başkentlik yapmış olan şehir, eski zamanlardan beri dünyanın önemli ticaret merkezlerinden biri olmuştur. Bu sebeptendir ki İtalya’nın ilk Avrupa’nın ise 2. işletme okulu olan Ca’Foscari Üniversitesi gibi bir yükseköğretim kurumuna sahiptir.

venedik-universite-egitimi

Venedik’te Üniversite Okumak

Göz alıcı mimarisiyle kadim bir ticaret şehri olan Venedik, bu alanlarda eğitimde de öncü bir şehirdir. Venedik’te üniversite okumak isteyen öğrenciler için birçok İngilizce program seçeneği bulunmaktadır. İşletme-ekonomi ve mimarlık gibi şehrin dünya tarihi için önemini vurgulayan alanlardan, nanobilim ve dijital yönetim gibi çağdaş alanlara kadar oldukça geniş program seçenekleri bulunmaktadır. 

Venedik’te üniversite okumak için tercih edeibleceğiniz bazı bölümler şunlardır:

Venedik’te Üniversiteler

Venedik’te üniversite okumak isteyen öğrencilerin tercih edebilecekleri birçok okul seçeneği bulunmaktadır. Venedik’te üniversiteler dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında yer almaktadırlar. Özellikle işletme-ekonomi, dil bilimleri alanlarında Venedik Ca’Foscari Üniversitesi modern dil bilimleri alanında dünyanın en iyi 100, işletme-ekonomi alanında ise dünyanın en iyi 250 üniversitesi arasındadır. Mimarlık alanında ise IAUV (Venedik IAUV Üniversitesi) dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer almaktadır.

Venedik’te yer alan üniversiteler şunlardır:

Venedik’in En İyi Üniversiteleri

Venedik’te üniversite okumak için birçok seçeneğe sahipsiniz. Venedik’te üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için alanlarına göre en iyi üniversiteleri şu şekilde sıralayabiliriz. 

  • İşletme Ekonomi, Uluslararası İlişkiler – Venedik Ca’Foscari Üniversitesi
  • Dil Bilimleri – Venedik Ca’Foscari Üniversitesi
  • Mimarlık – IAUV
  • Tasarım – IED

Venedik’te Ev-Yurt Konaklama

İtalya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok zorlandıkları konuların başında konaklama gelmektedir. Üniversiteler yurt seçenekleri sunsa da belli bir kontenjana bağlı olan bu yurtlardan her öğrenci faydalanamayabilmektedir. Venedik’te üniversite okumak isteyen öğrenciler için EGE ABROAD-İtalya’da Okumak ekibi olarak talebe göre konaklama seçenekleri sunmaktayız. Siz de İtalya’da konaklama hizmetlerimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz. 

Venedik’te Burslu Eğitim

Venedik’te üniversite eğitimi alırken yararlanabileceğiniz çeşitli burs seçenekleri bulunmaktadır. Siz de Venedik’te burslu üniversite eğitimi seçeneklerinden yararlanmak için EGE ABROAD-İtalya’da Okumak ekibinden profesyonel destek alabilirsiniz. 


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir