İtalya'daki Üniversiteler

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Tarihi

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi İtalya’nın ilk, Avrupa’nın ise ikinci işletme okuludur ve 6 Ağustos 1868’de kurulmuştur. Üniversite, Kuzey İtalya’da Venedik’te yer alan bir devlet üniversitesidir. 

Ca’Foscari University of Venice en başından beri uygulama ve teoriyi birleştiren bir okul olmuştur. Öğrencilerine dünya vatandaşlığı bilincini aşılamak için Türkçe ve Farsça da dahil olmak üzere birçok dünya dili seçmeli ders olarak okutulmaktadır. Yirminci yüzyıl boyunca, okul kademeli olarak eğitim programlarını artırmıştır. Böylece Kuzey İtalya’nın önemli bir üniversitesi haline gelmiştir. Venedik Üniversitesi veya Venedik Devlet Üniversitesi olarak da bilinmektedir.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Nerede?

University of Venice Ca’Foscari ünlü İtalyan şehri Venedik’te yer almaktadır. Kanallarıyla ünlü Venedik şehri İtalya’nın kuzeyinde Veneto bölgesinde yer alır ve bu bölgenin başkentidir. Venedik’in tarihi yapılarla dolu kent merkezi 6 bölgeye bölünmüştür. Yerel dilde “sestieri” denilen bu ilçeler sırasıyla Cannaregio, San Polo, Dorsoduro, Santa Croce ve Castello’dur. İtalya’nın en güzel ve turistik şehirlerinden biri olan Venedik, ayrıca film festivaliyle de ünlüdür. Böyle bir şehirde üniversite okumak sizin için büyük bir şans olacaktır. 

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Mezunu Ünlüler 

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi mezunları arasında:

gibi birçok ünlü isim bulunmaktadır. Daha çok işletme ekonomi, siyasal bilimler, dil bilimleri gibi alanlarda en iyiler arasında gösterilen bir okulun mezunları da doğal olarak siyaset ve iş dünyasının ileri gelenlerinden biri haline gelmektedir. 

Venedik Şehrinde Öğrenci Hayatı

Venedik, İtalya’nın en turistik şehirlerinden biridir. Ayrıca şehirde konservatuvar ve moda-tasarım okulları bulunmaktadır. Ünlü gondolları ve şehri birbirine bağlayan 400 köprüsüyle Venedik gidip görülmesi gereken bir şehirdir. Öğrencilik için ise çok farklı ve ilgi çekici bir deneyimdir. Uluslararası öğrenci hareketliliği yüksek olan Venedik Ca’Foscari Üniversitesi her yıl yüzlerce öğrenciyi lisans, yüksek lisans, doktora, çeşitli uzmanlık alanları ve erasmus eğitimi için misafir etmektedir.

venedik-ca-foscari-universitesi
venedik-ca-foscari-universitesi

Venedik’te Üniversite Eğitimi

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak gösterilen Venedik, üniversite eğitimi için de harika bir seçimdir. Sokaklarında kaybolmak, şehrin her noktasına sirayet eden sanat ruhunu hissetmek sizin için paha biçilmez bir deneyim olacaktır. Ayrıca Ca’Foscari’nin sunduğu tamamen İngilizce olarak okuyabileceğiniz lisans ve yüksek lisans bölümleriyle Türk öğrenciler tarafından tercih edilen bir okuldur. Diğer İtalyan üniversitelerine nazaran daha yeni bir üniversite olsa da bu gençliğin verdiği enerjiyle İtalya’nın en iyi üniversiteleri arasına girmeyi başarmıştır. Bünyesinde verdiği ekonomi-işletme, siyasal bilimler ve mühendislik eğitimiyle her yıl yüzlerce öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Venedik’in sunmuş olduğu eğitim fırsatları bununla sınırlı değildir. Ayrıca Venedik IUAV Üniversitesi, Uluslararası Venedik Üniversitesi (Venice International University), IED gibi alanlarda dünyanın en iyi okulları olarak gösterilen okullar da Venedik’te yer almaktadır.

Detaylı bilgi için “Venedik’te Üniversite Okumak” yazımıza göz atabilirsiniz.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Dünya Sıralaması

Università Ca’ Foscari Venezia dünya sıralamalarında;

 • QS 2020 verilerine göre Business and Management alanında dünyanın en iyi 285. üniversitesi
 • Yine QS verilerine göre Modern Languages alanında dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasındadır.

Siz de üniversiteye başvurularını yaptığımız ve İtalya’ya yerleşene kadar tüm süreçte profesyonel destek hizmetlerimizden yararlanan öğrencilerimizden biri olabilirsiniz!

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Bölümleri

 • İşletme Ekonomi 
 • Dijital Yönetim 
 • Ekonomi ve Finans 
 • Felsefe, Uluslararası ve Ekonomik Çalışmalar
 • Biyolojik ve Nanomateryal Teknolojisi 
 • Kültürel Miras İçin Koruma Bilimleri ve Teknolojisi
 • Global Gelişim ve Girişimcilik 
 • Bilgisayar Bilimleri 
 • Muhasebe ve Finans; Uluslararası Yönetim, İnovasyon ve Pazarlama 
 • Karşılaştırmalı Ululslararası İlişkiler 
 • İngilizce ve Amerikan Kültürü Çalışmaları 
 • Global Çevre Dönüşümü 
 • Temel Sürüdürülebilir Kimya ve Teknolojileri
 • Uluslararası Ticaret ve Turizm
 • Dil Çalışmaları
 • Çevre Bilimleri

ca-foscari-universitesi

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Yurt ve Konaklama İmkanları

Venedik’te konaklama için öğrencilerimiz genellikle yurtları tercih etmektedirler. Bunun yanında kiralık oda, daire veya stüdyo daire seçeneklerini de öğrencilerimiz için değerlendirmekteyiz. Yurt ücretleri iki kişilik odada aylık 210 Euro dan başlamaktadır. 

Venedik’te aylık oda kiraları 300 Euro dan başlamaktadır. 

Stüdyo daire kiraları ise 500 Euro dan başlamaktadır.

Detaylı bilgi için “İtalya’da Konaklama Seçenekleri” yazımıza göz atabilirsiniz.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Burs İmkanları

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi öğrencileri, düşük eğitim ücretlerinin yanında burs imkanlarından da faydalanabilmektedirler. Burs miktarı yıllık 2.000-5.200 Euro arasında değişmektedir. 

Siz de Venedik Ca’Foscari Üniversitesi’nde burslu üniversite eğitimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için “İtalya’da Burslar” konulu yazımıza göz atabilirsiniz.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Università Ca’ Foscari Venezia eğitim ücretleri yıllık 500-1.900 Euro arasında değişmektedir. Yine aile gelirine göre belirlenen fiyatlardan indirim sağlamak için izlemeniz gereken bir prosedür bulunmaktadır. Konuyla ilgili olarak uzman ekibimizden destek alabilirsiniz. 

Detaylı bilgi için “İtalya’da Eğitim Ücretleri” yazımıza göz atabilirsiniz.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Lisans Eğitimi

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi işletme ekonomi alanında tamamen İngilizce program seçenekleri sunmaktadır. Avrupa’nın 2., İtalya’nın ise ilk işletme okulu olarak kurulan okul, dünya standartlarında bir eğitim sunmaktadır. 

Detaylı bilgi için “İtalya’da Lisans Eğitimi” yazımıza göz atabilirsiniz.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Yüksek Lisans Eğitimi

Università Ca’ Foscari Venezia yüksek lisans eğitiminde linguistik, ekonomi, finans ve uluslarası ilişkiler gibi birçok program seçeneği sunmaktadır. Ayrıca marketing ve innovasyon gibi güncel gelişmelere açık master programları da üniversitenin yenilikçi ruhunu ortaya koymaktadır. 

Siz de Venedik’te burslu master eğitimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için “İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimi” yazımıza göz atabilirsiniz.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi’de Erasmus Eğitimi

Ca’Foscari University of Venice Avrupa’da Erasmus yapmak isteyen öğrenciler için de ideal  bir okuldur. Dünyanın en güzel şehirlerinden, her köşesi sanat kokan Venedik’te Erasmus yapmak size çok farklı tecrübeler kazandıracaktır.

Detaylı bilgi için “İtalya’da Erasmus Eğitimi” yazımıza göz atabilirsiniz.


İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. venedik ca’foscari üniversitesinde linguistic bölümünü okumak istiyorum, bölümün senelik fiyatı nedir? ailemin durumunu göstererek alabileceğim burslar var mıdır? diploma notum 68 ingilizce olarak dilim var, şimdiden teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir