Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Tarihi

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi 6 Ağustos 1868’de kurulduğunda İtalya’nın ilk, Avrupa’nın ise ikinci işletme okuluydu. Üniversite Kuzey İtalya’da Venedik’te yer alan bir devlet üniversitesidir. 

Ca’Foscari University of Venice en başından beri uygulama ve teoriyi birleştiren bir okul olmuştur.Öğrencilerine dünya vatandaşlığı bilincini aşılamak için Türkçe ve Farsça da dahil olmak üzere birçok dünya dili seçmeli ders olarak okutulmaktadır.  Yirminci yüzyıl boyunca, okul kademeli olarak eğitim programlarını artırmıştır. Böylece Kuzey İtalya’nın önemli bir üniversitesi haline gelmiştir. 

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Nerede?

University of Venice Ca’Foscari ünlü İtalyan şehri Venedik’te yer almaktadır. Kanallarıyla ünlü Venedik şehri İtalya’nın kuzeyinde Veneto bölgesinde yer alır ve bu bölgenin başkentidir. Venedik’in tarihi yapılarla dolu kent merkezi 6 bölgeye bölünmüştür. Yerel dilde “sestieri” denilen bu ilçeler sırasıyla Cannaregio, San Polo, Dorsoduro, Santa Croce ve Castello’dur. İtalya’nın en güzel ve turistik şehirlerinden biri olan Venedik, ayrıca film festivaliyle de ünlüdür. Böyle bir şehirde üniversite okumak sizin için büyük bir şans olacaktır. 

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Mezunu Ünlüler 

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi mezunları arasında:

gibi birçok ünlü isim bulunmaktadır. Daha çok işletme ekonomi, siyasal bilimler gibi alanlarda en iyiler arasında gösterilen bir okulun mezunları da doğal olarak siyaset ve iş dünyasının ileri gelenlerinden biri haline gelmektedir. 

Venedik Şehrinde Öğrenci Hayatı

Venedik, İtalya’nın en turistik şehirlerinden biridir. Ayrıca şehirde konservatuvar ve moda-tasarım okulları bulunmaktadır. Ünlü gondolları ve şehri birbirine bağlayan 400 köprüsüyle Venedik gidip görülmesi gereken bir şehirdir. Öğrencilik için ise çok farklı ve ilgi çekici bir deneyimdir. Uluslararası öğrenci hareketliliği yüksek olan Venedik Ca’Foscari Üniversitesi her yıl yüzlerce öğrenciyi lisans, yüksek lisans, doktora, çeşitli uzmanlık alanları ve erasmus eğitimi için misafir etmektedir.

venedik-universitesi

Venedik’te Üniversite Eğitimi

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak gösterilen Venedik üniversite eğitimi için de harika bir seçimdir. Sokaklarında kaybolmak, şehrin her noktasına sirayet eden sanat ruhunu hissetmek sizin için paha biçilmez bir deneyim olacaktır. Ayrıca Venedik Ca’Foscari Üniversitesi’nin sunduğu tamamen İngilizce olarak okuyabileceğiniz lisans ve yüksek lisans bölümleriyle Türk öğrenciler tarafından tercih edilen bir okuldur. Diğer İtalyan üniversitelerine nazaran daha yeni bir üniversite olsa da bu gençliğin verdiği enerjiyle İtalya’nın en iyi üniversiteleri arasına girmeyi başarmıştır. Bünyesinde verdiği ekonomi-işletme, siyasal bilimler ve mühendislik eğitimiyle her yıl yüzlerce öğrenci tarafından tercih edilmektedir. 

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Dünya Sıralaması

Università Ca’ Foscari Venezia dünya sıralamalarında;

 • QS 2020 verilerine göre Business and Management alanında dünyanın en iyi 285. üniversitesi
 • Yine QS verilerine göre Modern Languages alanında dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasındadır.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Lisans Bölümleri

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi’nde tamamen İngilizce olarak okuyabileceğiniz lisans bölümleri şunlardır:

 • Business Administration and Management
 • Digital Management
 • Economics, Markets and Finance
 • Philosophy, International and Economic Studies

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri

Ca’Foscari University of Venice te tamamen İngilizce olarak okuyabileceğiniz yüksek lisans bölümleri şunlardır:

 • Science and Technology of bio and nanomaterials
 • Conservation Science and Technology for Cultural Heritage
 • Global Development and Entrepreneurship
 • Computer Science 
 • Accounting and Finance; International Management and Innovation and Marketing
 • Economics and Finance
 • Comparative International Relations
 • English studies and American studies
 • Global environmental change
 • Science and Technology of Bio and Nanomaterials 
 • Environmental sustainable chemistry and technologies

ca-foscari-universitesi

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Yurt ve Konaklama İmkanları

Venedik’te konaklama için yurtlar tercih edilebileceği gibi kiralık oda, daire veya stüdyo daire seçenekleri de değerlendirilebilir. Yurt ücretleri iki kişilik odada aylık 210 Euro dan başlamaktadır. 

Venedik’te aylık oda kiraları 300 Euro dan başlamaktadır. 

Stüdyo daire kiraları ise 500 Euro dan başlamaktadır.

Detaylı bilgi için “İtalya’da Konaklama Seçenekleri” yazımıza göz atabilirsiniz.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Burs İmkanları

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi öğrencileri İtalyan hükümetinin sunduğu burs imkanlarından faydalanabilmektedirler. Yıllık 2.000-5.200 Euro arasında değişen burslar aile gelirine göre verilmektedir. 

Detaylı bilgi için “İtalya’da Burslar” konulu yazımıza göz atabilirsiniz.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Università Ca’ Foscari Venezia eğitim ücretleri yıllık 500-1.900 Euro arasında değişmektedir. Yine aile gelirine göre belirlenen burslarda indirim sağlamak için profesyonel izlemeniz gereken bir prosedür bulunmaktadır. Konuyla ilgili olarak uzman ekibimizden destek alabilirsiniz. 

Detaylı bilgi için “İtalya’da Eğitim Ücretleri” yazımıza göz atabilirsiniz.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi’nde Lisans Eğitimi

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi işletme ekonomi alanında tamamen İngilizce program seçenekleri sunmaktadır. İşletme okulu olarak kurulan okul dünya standartlarında bir eğitim sunmaktadır. 

Detaylı bilgi için “İtalya’da Lisans Eğitimi” yazımıza göz atabilirsiniz.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Eğitimi

Università Ca’ Foscari Venezia yüksek lisans eğitiminde linguistik programları, ekonomi, finans ve uluslarası ilişkiler programları sunmaktadır. Ayrıca marketing ve innovasyon gibi güncel yeniliklere açık master programları da üniversitenin yenilikçi ruhunu ortaya koymaktadır. 

Detaylı bilgi için “İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimi” yazımıza göz atabilirsiniz.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi’de Erasmus Eğitimi

Ca’Foscari University of Venice Avrupa’da Erasmus yapmak isteyen öğrenciler için de ideal  bir okuldur. Dünyanın en güzel şehirlerinden, her köşesi sanat kokan Venedik’te Erasmus yapmak size çok farklı tecrübeler kazandıracaktır.

Detaylı bilgi için “İtalya’da Erasmus Eğitimi” yazımıza göz atabilirsiniz.


İtalya’da Okumak, İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip profesyonel bir ekip tarafından kurulmuştur. Amacımız İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler için bilgi kirliliğini gidermek ve en işe yarar bilgiyi sunmaktır.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı ve katkılarınızı yorum bölümünden bizlere iletebilir, info@italyadaokumak.com adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here