Şehirler

Floransa’da Üniversite Okumak

Floransa Şehri

Floransa şehri (İtalyanca: Firenze), İtalya’nın kuzeyindeki Toskana bölgesinde yer alır ve bu bölgenin başkentidir. Arno Nehri çevresinde kurulan Floransa, kadim bir tarihe sahiptir ve günümüze kadar İtalya’nın ve Avrupa’nın önemli ticaret merkezlerinden biri olarak önemini korumuştur. En önemlisi de İtalyan Rönesansının doğduğu şehir olarak bilinen Floransa, eşsiz kültürü ve mimarisiyle dünyanın en ünlü turizm kentlerinden biridir. Önemli sanat galerileri ve müzelere ev sahipliği yapmaktadır. Leonardo da Vinci ve Michelangelo bu tarihi şehirde yetişmiş dünyaca ünlü sanatçılardandır. Yine ünlü yazar ve şair Dante Alighieri bu şehirde yaşamıştır ve Floransa şehri onun için ilham kaynağı olmuştur. Rönesans tarihinin önemli sanatçıları ve eserleri Floransa şehrinin büyüsünü ortaya koymaktadır. Floransa’da üniversite okumak ise bu kadim şehrin büyüsünü taşımak anlamına gelir.

Floransa, kısa süreli de olsa İtalya Krallığı’na başkentlik yapmıştır. İtalya’nın dünyaca ünlü şarapları Floransa’nın içinde bulunduğu Toskana bölgesinde üretilmektedir. Birçok tarihi eser ve dünyanın hafızasına kazınmış ikonik eserlere sahip olan Floransa şehri, eğitim ve yaşam tecrübesi olarak ömrünüz boyunca gururla taşıyacağınız bir tecrübe olacaktır. 

Floransa’da Üniversite Okumak

Floransa üniversiteleri şehrin tarihi, kültürel ve mimari yapısına uygun olarak bu alanlarda önemli eğitim programlarına sahiptirler. Floransa’da yer alan üniversiteler İtalya’nın ve dünyanın en iyi üniversiteleri arasındadır. Birçok alanda İngilizce eğitim programları sunan Floransa üniversiteleri özellikle mimarlık, moda ve tasarım alanlarında çokça tercih edilmektedir. Ayrıca İtalyanca dilini öğrenmek ve dil ile iç içe geçmiş olan İtalyan kültür öğelerini gözlemlemek için tercih edilebilecek en iyi şehirlerdendir. 

Floransa’da üniversite okumak için tercih edebileceğiniz bazı bölümler şunlardır:

 • Mimarlık
 • Ekonomi
 • Uluslararası İlişkiler
 • Finans ve Risk Yönetimi
 • Doğal Kaynakların Yönetimi
 • Turizm Sistemleri 
 • Jeomühendislik
 • Coğrafya
 • Moleküler Bilimler
 • Bilgisayar Bilimleri
 • Moda Tasarım
 • İç Mimarlık
 • Güzel Sanatlar

floransada-universite

Floransa’daki Üniversiteler

Floransa’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih edebilecekleri birçok üniversite seçeneği bulunmaktadır. Floransa’da yer alan üniversiteler şunlardır:

Floransa’nın En İyi Üniversiteleri

Floransa’da özellikle sanat ve tasarımla ilgili birçok üniversite seçeneği bulunmaktadır. Bunun yanında işletme ekonomi alanlarından mimarlığa kadar farklı alanlarda da eğitim seçenekleri bulunmaktadır. Floransa’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için alanlarına göre en iyi okulları şu şekilde sıralayabiliriz.

İşletme – Ekonomi, Uluslararası İlişkilerFloransa Üniversitesi, European School of Economics

Mimarlık – Floransa Üniversitesi

Moda Tasarım – IED, Marangoni, Accademia İtaliana, FIDI

İtalyanca Dil KurslarıLinguaviva, Scuola Leonardo Da Vinci

Firenze’de Üniversite Eğitimi

İtalyanca’da Firenze olarak bilinen Floransa şehri bünyesindeki üniversiteler ve çeşitli enstitülerle uluslararası öğrenciler için birçok program seçeneği sunmaktadır. Siz de Firenze’de prestijli bir üniversite eğitimi için İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip ekibimize ulaşabilrsiniz.

Floransa’da Öğrenci Yaşamı

İtalya’nın en turistik şehirlerinden biri olan Floransa’da öğrenci yaşamı da bir o kadar renklidir. Her yıl dünyanın çok farklı ülkelerinden ve kültürlerinden gelen öğrencilerin İtalya’daki yaşama ve Floransa kültürüne adapte olabilmeleri için birçok etkinlik düzenlenmektedir. Ayrıca Floransa kültürünün bir parçası olan karnaval, film festivali, müzeler ve şehirde düzenlenen daha birçok etkilnlik, Floransa’yı öğrenciler için çok daha çekici hale getirmektedir. Siz de Floransa’nın en iyi üniversitelerinde eğitim alarak bu renkli öğrenci yaşamının bir parçası olabilirsiniz.

Floransa’da Yurt Ev Konaklama

Floransa’da üniversite okumak isteyen öğrencilerin en çok zorlandıkları konulardan biri de konaklamadır. Floransa şehri üniversiteleri uluslararası öğrenciler için kendi bünyelerinde konaklama seçenekleri sunmaktadırlar. Ancak öğrenci sayısının fazla olması ve talebi karşılayamaması sebebiyle öğrenciler kiralık oda veya daire gibi seçeneklere yönelmektedirler. 

EduScala – İtalya’da Okumak ekibi olarak öğrencilerimiz için en uygun konaklama seçeneklerini sunmaktayız. Siz de İtalya’da bulunan ekibimizden profesyonel bir destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

(Firenze) Floransa’da Burslu Eğitim

Floransa yani Firenze’de yer alan üniversiteler uluslararası öğrenciler için çeşitli burs seçenekleri sunmaktadırlar. Siz de Floransa’da üniversite eğitimi alırken aynı zamanda burs imkanlarından faydalanabilirsiniz. Floransa’da burslu üniversite eğitimi imkanlarından faydalanmak için EduScala – İtalya’da Okumak ekibinden profesyonel destek alabilirsiniz. 


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir