İtalya'da Okumak

İtalya’da Dil Okulu

İtalya’da Dil Okulu 

Bir dili en iyi öğrenme yöntemi o dilin konuşulduğu ülkede hem eğitim alıp hem yaşamaktır. Çünkü dil ve kültür birlikte gelişen iki olgudur. Birbirinden ayrılamaz özellikleri olduğu için en verimli dil eğitimini o dilin ana dil olarak konuşulduğu yerlerde alabilirsiniz. Bu anlamda İtalyanca öğrenmek isteyen kişiler için en hızlı dil gelişimi İtalya’da dil okulu aracılığıyla dil eğitimi ve orada yaşam tecrübesiyle elde edilebilir. 

İtalya’da İtalyanca dil okulları ülkenin çok farklı noktalarına dağılmış vaziyettedir. Özellikle Milano, Roma, Floransa, Venedik gibi şehirlerde dil okullarının eğitim merkezleri bulunur. Dilin temeli olan gramer derslerinin yanı sıra pratiğe de oldukça önem verilir. Ayrıca İtalyan kültürüne dair çeşitli mutfak dersleri, İtalya’nın kültürel değerlerine dair dersler ve geziler de kursları daha verimli hale getirmektedir. 

Scuola Leonardo Da Vinci Dil Okulu

Temsilcisi olduğumuz Leonardo Scuola Da Vinci dil okulu 1977 yılında kurulmuştur ve İtalya’da Dil Okulu organizasyonunda lider konumdadır. Ayrıca İtalya’daki en iyi bilinen dil enstitüleri arasında yer almaktadır. Kurs merkezleri Floransa, Milano, Roma ve Siena’da yer almaktadır.

Scuola Leonardo Da Vinci dil okulu Accademia Italiana di Lingua (AIL) ‘nın kurucusudur ve modern İtalyan dilinin ilk diploması olan “Diploma di lingua italiana Firenze” yi veren ilk kurumdur. Aynı zamanda, ilişkili üye okulların denetimini sağlayan ve kalite kontrolü sağlayan ASILS’ın (yabancı dil olarak İtalyanca dil okulları birliği) kurucu üyesidir.

Okul bünyesinde süre olarak 1 haftadan 1 yıla ve seviye olarak temelden ileri düzeye kadar İtalyanca kursları bulunmaktadır.

LinguaViva Dil Okulu

Resmi temsilciliğini yaptığımız bir başka köklü dil okulu ise LinguaViva’dır. LinguaViva uluslararası öğrencileri İtalya’da İtalyanca öğrenmeye ve İtalyan kültürünü ve yaşam tarzını deneyimlemeye teşvik etmek amacıyla 1976 yılında Floransa’da kurulmuştur. Linguaviva, İtalyan yaşam tarzının dünya çapında kabul görmüş değerlerini teşvik etmektedir.
Bu yaklaşım Linguaviva’nın bulunduğu İtalyanca dil kursları ve bu kursların bulunduğu şehirlerin seçiminde kendisini göstermektedir. Zengin sanatsal ve kültürel mirasıyla Floransa, yaratıcılık ve teknolojiyi özetleyen “Made in Italy” nin simgesi Milano ve gençler için boş zaman etkinlikleri ve dil öğrenmek için mükemmel bir lokasyon olan Lignano… Linguaviva’nın taahhüdü, öğrencilere İtalya’daki mümkün olan en iyi öğrenme kaynaklarını, okul olanaklarını ve çok çeşitli İtalyanca kurslarını sunmaktır.

Siz de İtalya’nın en köklü İtalyanca dil okullarından biri olan Linguaviva’da ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanarak kaliteli bir dil eğitimi alabilirsiniz.

İtalya’da Dil Okulu Fiyatları

İtalya’da italyanca dil okulu fiyatları konaklama tipine, dil okulunun bulunduğu şehre göre değişiklik göstermektedir. Scuola Leonardo Da Vinci Dil Okulu fiyatları genel hatlarıyla şu şekildedir.

SÜRE DİL OKULU ÜCRETLERİ KONAKLAMA ÜCRETLERİ TOPLAM ÜCRET 
4 Hafta 720 Euro 400-1.100 Euro 1.120-1.820 Euro
2 Ay  1.280 Euro 800-2.200 Euro 2.080-3.480 Euro
3 Ay 1.800 Euro 1.200-3.300 Euro 3.000-5.100 Euro
6 Ay 3.120 Euro 2.400-6.600 Euro 5.520-9.720 Euro
9 Ay 4.680 Euro 3.600-9.900 Euro 8.280-14.580 Euro
1 Yıl 5.280 Euro 4.800-13.200 Euro 10.080-18.480 Euro

Kurs fiyatları ve kayıtlarla ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İtalya’da Dil Okulu Konaklama İmkanları

İtalya’da dil okullarında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için farklı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Bunlar aile yanı konaklama, dil okullarının kampüslerinde konaklama ve hostel konaklaması şeklindedir. İtalya’da dil eğitimi almak isteyenler bu seçeneklerden istediklerini seçebilirler. Biz İtalya’da Okumak ekibi olarak aile yanı konaklamayı dil gelişimi ve İtalyan kültürünü yakından tanıma açısından daha çok tavsiye etmekteyiz. 

İtalya’da Dil Okulu Vizesi

İtalya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz için dil okulu vizesi noktasında da hizmet sunmaktayız. Siz de İtalyancayı sıcakkanlı Akdeniz ülkesi İtalya’da öğrenmek

İtalya’da Dil Okulu Çalışma İzni

İtalya’da çalışma iznine sahip olabilmeniz için D tipi öğrenci vizeniz olması gerekmektedir. Ayrıca İtalya’da iş bulabilmek için İtalyanca bilgisi oldukça önemlidir. D tipi vizeniz var ise İtalya’da haftalık 20 saate kadar çalışabilirsiniz. 

En İyi Yurtdışı Dil Okulları

İtalya’da dil okul eğitim almak isteyen öğrenciler için Scuola Leonardo Da Vinci ve LinguaViva gibi İtalya’nın en iyi dil okullarıyla anlaşmamız sayesinde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Ayrıca bu okullar İtalyan üniversiteleri giriş sınavları için de kurslar düzenlemektedirler. Siz de İtalyanca eğitiminizi yerinde almak için ekibimize ulaşıp ücretsiz destek alabilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir