İtalya'daki Üniversiteler

UniCamillus Üniversitesi

UniCamillus Üniversitesi Tarihçesi

UniCamillus (Saint Camillus Uluslararası Sağlık ve Tıp Bilimleri Üniversitesi) sadece Sağlık ve Tıp Bilimlerine adanmış bir üniversitedir. UniCamillus, CUN (İtalyan Ulusal Üniversite Konseyi) tarafından 20 Haziran 2017’de Üniversite Düzenlemeleri ve Eğitim Yönetmelikleri’nin onayını ve 5 Eylül 2017’de ANVUR (İtalya Ulusal Üniversite Değerlendirme ve Araştırma Ajansı) akreditasyonunu almıştır.

EduScala Eğitim Danışmanlık ekibi olarak UniCamillus Üniversitesi’nin resmi Türkiye temsilciliğini yürütmekteyiz. Üniversite bünyesinde eğitim almak isteyen öğrencilerin tüm işlemleri ekibimiz tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.
Detaylar için bize ulaşın.

UniCamillus Üniversitesi Nerede?

UniCamillus Üniversitesi İtalya’nın başkenti Roma’da yer almaktadır. Sonsuz şehir, dünyanın merkezi gibi isimlerle anılan Roma şehri dünyanın en ünlü şehirleri arasında yer almaktadır. Öğrenciler için canlı bir hayat vaat eden şehir, Sapienza Üniversitesi, Tor Vergata Üniversitesi, Roma Tre Üniversitesi, NABA, IED, RUFA gibi İtalya’nın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır.

Roma’da ve UniCamillus Üniversitesi’nde Öğrenci Hayatı

Roma, bünyesinde bulunan dünyaca ünlü üniversiteler ve bu üniversitelerin uluslararası öğrenci hareketliliği ile Türk öğrenciler için benzersiz deneyimler sunan bir şehirdir. Dünyanın en turistik şehirleri arasında yer alan Roma, uluslararası öğrenciler için de harika bir deneyim olacaktır. Yılın her döneminde birbirinden renkli etkinliklerin düzenlendiği Roma’da uluslararası bir ortamda eğitim ve yaşam tecrübesi kazanabilirsiniz. Alacağınız ileri düzey İngilizce eğitimin yanında İtalyanca da öğrenebilir, CV nize önemli bir artı değer katabilirsiniz. 

Roma’da Üniversite Eğitimi

Roma’da üniversite eğitimi anlatılmaz yaşanır desek abartmış olmayız. Dünyanın çok farklı ülkelerinden ve kültürlerinden binlerce öğrenci her yıl Roma’yı ve Roma’nın dünyaca ünlü üniversitelerini tercih etmektedirler. İtalya’nın ve dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan La Sapienza Üniversitesi, Tor Vergata Üniversitesi, NABA, IED, RUFA, Roma Amerikan Üniversitesi ve daha birçok üniversite Roma’da yer almaktadır. Her yıl binlerce uluslararası öğrencinin tercih ettiği bu üniversiteler, eğitim verdikleri alanlarda dünya çapında geçerli, kaliteli bir eğitim imkanı sunmaktadırlar.

Detaylı bilgi için “Roma’da Üniversite Okumak” yazımıza göz atabilirsiniz. 

camillius-universitesi

UniCamillus Üniversitesi İngilizce Bölümleri

 • Tıp
 • Hemşirelik
 • Fizyoterapi
 • Radyoloji, Tanısal Görüntüleme ve Radyoterapi Teknikleri
 • Biyomedikal Teknikler
 • Ağız İmplantolojisi – İngilizce (Profesyonel Master Kursu)
 • Klinik Periodontoloji – İngilizce (Profesyonel Master Kursu)
 • Ağız Cerrahisi Ve İmplantoloji – İngilizce (Profesyonel Master Kursu)
 • Ortodonti – İngilizce (Profesyonel Master Kursu)
 • İmplant Diş Hekimliği – İngilizce (Profesyonel Master Kursu)

UniCamillus İtalyanca Bölümleri

 • Diş Hekimliği
 • Biyomedikal Laboratuvar Çalışmaları
 • Ebelik
 • Oksijen-Ozon Tedavi̇si̇ – İtalyanca (Profesyonel Master Kursu)
 • Periyodontal Cerrahi Tedavi – İtalyanca (Profesyonel Master Kursu)
 • İleri Tekniklerle Kemik Yeniden İnşası – İtalyanca (Profesyonel Master Kursu)
 • Minimal İnvaziv Ağız Cerrahisi – İtalyanca (Profesyonel Master Kursu)

UniCamillus Üniversitesi Giriş Şartları

UniCamillus Üniversitesi’nde eğitim alabilmek için temel şart düzenlenen giriş sınavında belirlenen kontenjanlara puan sıralamasına göre girmektir. En çok tercih edilen bölüm olan tıp giriş sınavı iki aşamalıdır.

 1. Aşama – Test sınavı: Test sınavı 51 sorudan oluşur ve öğrencilere 13-14 dakika süre tanınır. Sorular kısa ve kalem kağıt gerektirmeyecek düzeyde sorulardır. 51 puan üzerinden değerlendirme yapılır.
 2. Aşama – Mülakat: Test sınavından sonra bir online mülakat yapılır ve mülakatta öğrencilere temel biyoloji, kimya, mantık ve genel kültür soruları yöneltilir. 69 puan üzerinden değerlendirme yapılır.

Her iki aşamadan sonra öğrenciler 120 üzerinden değerlendilir.

UniCamillus Üniversitesi Tıp Fakültesi

UniCamillus Üniversitesi Tıp Fakültesi İtalya’nın İngilizce Tıp Eğitimi veren en modern üniversitelerinden biridir. Bu alanda eğitime yeni başlayan üniversite, İtalya’nın en modern tıp fakültelerinden birine sahiptir. Uluslararası öğrenci hareketliliği oldukça yüksek olan üniversite sunduğu ileri seviye tıp eğitimiyle dikkat çekmektedir. Amerika, İsrail, Türkiye gibi ülkelerden öğrencilerin de çokça tercih ettiği üniversitenin Roma’da birçok hastane ile anlaşması bulunmaktadır. Öğrencileri 3. sınıftan itibaren uygulamalı eğitime başltan üniversite teorik ve pratik eğitimin bir arada verildiği kaliteli bir eğitim programına sahiptir. 

Tıp Fakültesi giriş sınavı başvuruları başladı!

Son başvuru tarihi 14 Mart 2024!

 

Siz de resmi temsilciliğini yaptığımız UniCamillus Üniversitesi ile ilgili sunmuş olduğumuz ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

UniCamillus Üniversitesi Tıp Fakültesi Giriş Sınavı

Unicamillus Üniversitesi Tıp Fakültesi Giriş Sınavı test sınav ve online mülakat olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır. Öğrenciler iki aşamanın sonunda 120 puan üzerinden değerlendirmeye alınmaktadırlar.

Test Sınavı;

 • 17 soru Verbal Reasoning
 • 17 soru Numerical Reasoning
 • 17 soru Abstract Reasoning

olmak üzere toplam 51 sorudan oluşmaktadır. Sınav 51 puan üzerinden değerlendirilmektedir.

Online Mülakat

Online mülakat ise öğrencilerin fen bilimleri, matematik ve genel kültür alanlarındaki yeterliliğini ölçecek şekilde düzenlenecektir. Mülakat için puan skalası 0-69 puan arasındadır.

Başvuru Tarihleri 

Program Adı Tıp  (İngilizce)
Son Başvuru Tarihi 14 Mart 2024
Sınav Tarihi 11-20 Mart 2024 (Test Sınavı)

18-27 Mart 2024 (Online Mülakat)

Sınav Yeri / Metodu Online
Sınav Ücreti ve Kontenjan

50 €

UniCamillus Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiyatları

UniCamillus Üniversitesi Tıp Fakültesi eğitim ücretleri yıllık 21.000 Euro’dur. Eğitim ücreti 3 taksit halinde ödenmektedir ancak geç alım dönemlerinde ödeme 2 takside bölünmektedir.

UniCamillus Üniversitesi’nin Konaklama ve Yurt İmkanları

UniCamillus Üniversitesi, modern kampüsü içerisinde yer alan apartmanlarla öğrenciler için konaklama imkanları sunmaktadır. 2 odanın mutfak ve banyosu ortak olacak şekilde bir yapılanmaya sahip odalar, öğrencilerin ihtiyaç duyacakları tüm modern donanımlara sahiptir. Okul kampüsü içerisinde yer alması sebebiyle de öğrencileri ciddi bir ulaşım masrafından kurtarmakta ve tıp eğitimi için oldukça önemli olan zaman kaybını en aza indirmektedir. Modern yurdunda spor salonu ve öğrencilerin ihtiyaç duyacakları diğer sosyal alanlar mevcuttur.

UniCamillus Üniversitesi’nin Burs İmkanları

UniCamillus Üniversitesi başarılı uluslararası öğrenciler için okul ücretlerinden indirim sağlayan burs seçenekleri sunmaktadır. Tercih edilen bölüme göre eğitim ücretlerinin %30-%50 sini kapsayan burslardan yararlanacak öğrenciler, öğrencilerin giriş sınavında gösterecekleri performans ve akademik yeterlilikleri göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Ayrıca okulun sunmuş olduğu burs imkanından faydalanan öğrencilerin mezun olduktan sonra belli bir süre okulun seçmiş olduğu ülkelerde çalışma zorunluluğu bulunmaktadır.

UniCamillus Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2024

UniCamillus Üniversitesi eğitim ücretleri tercih edilen bölüme göre değişiklik göstermektedir. 

 • Tıp – 21.000 Euro
 • Diş Hekimliği – 16.000 Euro
 • Hemşirelik –  3.000 Euro
 • Fizyoterapi – 5.500 Euro
 • Ebelik – 4.000 Euro
 • Radyoloji, Tanısal Görüntüleme ve Radyoterapi Teknikleri – 3.000 Euro
 • Biyomedikal Laboratuvar Çalışmaları – 3.000 Euro

UniCamillus Üniversitesi’nde Eğitim

Unicamillus Üniversitesi modern kampüsü ve teorik eğitime önem veren sistemiyle uluslararası öğrencilerin İtalya’da İngilizce tıp eğitimi alabilecekleri en iyi üniversitelerinden biridir. Yeni kurulan bir üniversite olmasına rağmen Amerika’dan ve dünyanın diğer gelişmiş ülkelerinden birçok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

EduScala olarak UniCamillus Üniversitesi Türkiye resmi temsilciliğini yapmaktayız. Üniversite bünyesinde eğitim almak isteyen öğrencilerin tüm işlemleri uzman ekibimiz tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir