venedik-iuav-universitesi-mimarlik

Venedik IUAV Üniversitesi mimarlık alanında dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer alan ve İtalya’nın ilk mimarlık okullarından biridir. Üniversite bünyesinde mimarlık yüksek lisans kabulünü aldığımız öğrencimiz Öykü’yü kutluyoruz.

İtalya’da okuyanlar arasına katılan öğrencimizin başvuru dosyası ekibimiz bünyesinde yer alan ve İtalya’da eğitim tecrübesine sahip mimarlar tarafından başvuruya hazır hale getirilmiştir.

Venedik IUAV Üniversitesi Mimarlık Eğitimi Hakkında

Venedik IUAV Üniviersitesi (İngilizce: Iuav University of Venice, İtalyanca: Università Iuav di Venezia) 1926 yılında kurulmuştur. Başlangıçta adı Istituto Universitario di Architettura di Venezia olarak belirlenen okul İtalya’daki ilk mimarlık okullarından biridir. Üniversite mimarlık, şehir planlama, moda, sanat ve tasarım alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır.

İtalya’da Mimarlık Eğitimi

Mimarlık denilince akla ilk gelen ülkelerden biri de İtalya’dır. İtalya’da mimarlık eğitimi hem lisans hem de yüksek lisans seviyesinde İngilizce olarak verilmektedir. Mimarlık yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz için uygun başvuru dosyasının hazırlanması, portfolyo düzenlemesi gibi tüm işlemler ekibimiz tarafından profesyonel bir şekilde yürütülmektedir.

Detaylı bilgi için “İtalya’da Mimarlık Yüksek Lisans Eğitimi” yazımıza göz atabilirsiniz.


İtalya’da Okumak, bir EGE ABROAD Eğitim Danışmanlık kuruluşudur ve İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip profesyonel bir ekip tarafından kurulmuştur. Amacımız İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler için bilgi kirliliğini gidermek ve en işe yarar bilgiyi sunmaktır.
İtalya’da Okumak Ekibi olarak Türkiye ve İtalya’da bulunan ekibimiz ile  danışmanlık sağlamakta ve en iyi  hizmeti vermekteyiz.

Venedik IUAV Üniversitesi Mimarlık Eğitimi ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı ve katkılarınızı bu sayfadaki yorum bölümünden bizlere iletebilir, +90 216 599 1343 ve +90 555 888 1343 nolu telefonları arayabilir, info@italyadaokumak.com adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here