İtalya'da Okuyanlar

Venedik IUAV Üniversitesi Mimarlık

venedik-iuav-universitesi-mimarlik

Venedik IUAV Üniversitesi mimarlık alanında dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer alan ve İtalya’nın ilk mimarlık okullarından biridir. Üniversite bünyesinde mimarlık yüksek lisans kabulünü aldığımız öğrencimiz Öykü’yü kutluyoruz.

İtalya’da okuyanlar arasına katılan öğrencimizin başvuru dosyası ekibimiz bünyesinde yer alan ve İtalya’da eğitim tecrübesine sahip mimarlar tarafından başvuruya hazır hale getirilmiştir.

Venedik IUAV Üniversitesi Mimarlık Eğitimi Hakkında

Venedik IUAV Üniviersitesi (İngilizce: Iuav University of Venice, İtalyanca: Università Iuav di Venezia) 1926 yılında kurulmuştur. Başlangıçta adı Istituto Universitario di Architettura di Venezia olarak belirlenen okul İtalya’daki ilk mimarlık okullarından biridir. Üniversite mimarlık, şehir planlama, moda, sanat ve tasarım alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır.

İtalya’da Mimarlık Eğitimi

Mimarlık denilince akla ilk gelen ülkelerden biri de İtalya’dır. İtalya’da mimarlık eğitimi hem lisans hem de yüksek lisans seviyesinde İngilizce olarak verilmektedir. Mimarlık yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz için uygun başvuru dosyasının hazırlanması, portfolyo düzenlemesi gibi tüm işlemler ekibimiz tarafından profesyonel bir şekilde yürütülmektedir.

Detaylı bilgi için “İtalya’da Mimarlık Yüksek Lisans Eğitimi” yazımıza göz atabilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir