İtalya'da Okuyanlar

Politecnico Di Torino Mimarlık

Politecnico Di Torino Mimarlık Sınavı nı kazanarak üniversite bünyesinde mimarlık eğitimi almaya hak kazanan öğrencimiz Melih’i kutluyor, Torino’daki eğitim hayatında başarılar diliyoruz.

İtalya’da okuyanlar arasında katılan öğrencimizin hazırlık sürecinde emeği geçen mimarlık kursu eğitmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Politecnico Di Torino Hakkında

Politecnico Di Torino veya Türkçe ismiyle Torino Politeknik Üniversitesi dünyanın en iyi teknik üniversiteleri arasında yer almaktadır. Mimarlık alanında dünyanın en iyi 33. üniversitesidir. Köklü bir eğitim geleneğine sahip üniversite bünyesinde lisans ve yüksek lisans düzeyinde birçok bölümde İngilizce eğitim seçeneği sunulmaktadır.

Avrupa’nın en iyi 10 teknik üniversitesi arasında yer alan okul, her yıl artan sayıda başvuru almakta ve bu da giriş sınavlarında rekabete yansımaktadır. Üniversite bünyesinde eğitim almak isteyen öğrencilerimizi sınavlara özel hazırlık kaynaklarımız, deneme sınavlarımız ve hazırlık kurslarımız ile hazırlamaktayız.

Kabul sonrası süreçte ise öğrencilerimizin konsolosluk işlemleri ve İtalya’daki tüm resmi işlemleri İtalya’daki ekibimiz tarafından bizzat yerine getirilmektedir.

Politecnico Di Torino Mimarlık Eğitimi Hakkında

İtalya’da İngilizce mimarlık lisans eğitimi verilen iki üniversite bulunmaktadır. Bunlar:

  • Politecnico Di Milano
  • Politecnico Di Torino

Öğrenci kabulünde ise mimarlık fakülteleri giriş sınavı düzenlenmektedir. Her yıl Eylül ayında düzenlenen sınav 2020 yılında mevcut pandemi durumu sebebiyle online olarak yapılmıştır. İtalya’da mimarlık eğitimi alabilmek için üniversiteler bazında belirlenen kontenjanlara puan sıralamasına göre girmek gerekmektedir.

Siz de Politecnico Di Torino bünyesinde mimarlık eğitimi almak için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir