İtalya'da Okuyanlar

Roma Sapienza Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans

roma-sapienza-universitesi-mimarlik-yuksek-lisans

Roma Sapienza Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Yüksek Lisans kabulünü aldığımız öğrencimiz Ezgi’yi kutluyor, Roma’daki eğitim hayatında başarılar diliyoruz.

İtalya’da okuyanlar arasında katılan öğrencimizin tüm işlemleri İtalya ve Türkiye ekibimizin koordineli çalışmasıyla yürütülmüştür.

Roma La Sapienza Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Eğitimi Hakkında 

İtalya’nın en köklü üniversiteleri arasında yer alan Sapienza Üniversitesi 1303 yılında kurulmuştur. Lisans ve yüksek lisans düzeyinde İngilizce eğitim verilen üniversite her yıl binlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın en iyi mimarlık fakültelerinden birine sahip olan üniversite bu alanda dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasındadır.

Öğrenci kabulünde B2 seviyesinde dil belgesi, mimarlık veya ilgili bir alanda lisans diploması istenen şartlar arasındadır. EGE ABROAD-İtalya’da Okumak ekibi olarak İtalya’da mimarlık yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin portfolyolarının uygun şekilde düzenlenmesi, uygun okul ve bölümlerin belirlenmesi ve başvurular ile sürece başlamaktayız.

Sonrasında konsolosluk işlemleri, diploma denklik işlemler ve vize işlemleriyle Türkiye’de tüm gerekli prosedürü tamamlamaktayız. Öğrencilerimiz İtalya’ya ulaştığında ise karşılanmaları, konaklamalarının ayarlanması, oturum izni işlemleri ve diğer tüm resmi işlemler İtalya ekibimiz tarafından yerine getirilmektedir.

İtalya’da Mimarlık Yüksek Lisans Eğitimi Hakkında

Mimarlık denilince akla ilk gelen ülkelerden biri olan İtalya’da prestijli bir mimarlık eğitimi için istenen bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlar temel olarak B2 seviyesinde dil belgesi ve mimarlık veya ilgili bir alanda lisans diplomasıdır. İtalya’da mimarlık yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için portfolyolarının başvurmak istedikleri okul ve bölüme uygun olarak düzenlenmesi ve diğer tüm işlemler profesyonel ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Detaylı bilgi için “İtalya’da Mimarlık Yüksek Lisans Eğitimi” yazımıza göz atabilirsiniz.

Siz de İtalya’da okuyan öğrencilerimiz arasında yerinizi almak için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir