İtalya'da Okuyanlar

Torino Teknik Üniversitesi Mühendislik

torino-teknik-universitesi-muhendislik

Torino Teknik Üniversitesi (Politecnico Di Torino) mühendislik fakültesi giriş sınavında yeterli puanı alarak eğitim almaya hak kazanan öğrencimiz Berkay’ı kutluyoruz.

İtalya’da okuyanlar arasına katılan öğrencimizin tüm işlemleri Türkiye ve İtalya ekibimizin koordineli çalışmaları ile tamamlanmıştır.

Torino Teknik Üniversitesi Mühendislik Eğitimi Hakkında

Torino Teknik Üniversitesi İtalya’nın en önemli teknik okullarından biridir. Dünyanın en iyi 50, Avrupa’nın ise 10 teknik okulu arasında yer alır. İngilizce mühendislik eğitimi sunan İtalyan üniversitelerinden biridir ve öğrenci kabulünde bir giriş sınavı düzenlenmektedir.

Giriş sınavı için öğrencilerimizi sınava özel kaynaklarımız ve deneme sınavlarımızla en iyi şekilde hazırlıyor, kabul sonrası konsolosluk ve İtalya işlemlerinde de hizmet sunuyoruz.

İtalya’da İngilizce Mühendislik Eğitimi

İtalya’da mühendislik lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için İngilizce program seçenekleri mevcuttur. Öğrenci kabulünde genellikle bir giriş sınavı düzenlenmektedir. Ayrıca öğrencilerden B2 seviyesinde dil yeterliliğini kanıtlayan ve uluslararası geçerliliği bulunan dil belgesi talep edilmektedir.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir