İtalya'daki Üniversiteler

Roma Tre Üniversitesi

Roma Tre Üniversitesi Tarihi

1992 yılında kurulan Roma Tre Üniversitesi İtalya’nın genç üniversiteleri arasındadır. Program çeşitliliğini ise hızla genişleterek İtalya’nın genç üniversiteleri arasında en iyilerden bir haline gelmiştir.

Roma Tre University ’de lisans, yüksek lisans, profesyonel kurslar, doktora ve uzmanlık programları sunan 12 fakültede eğitim verilmektedir.

Università degli studi Roma Tre kurulduğu İtalya’nın başkenti Roma’da kentin kimliğini değiştirerek, terk edilmiş endüstriyel binaların yeniden yapılandırılması ve yeniden kullanılmasını sağlamış; onları bilgi ve araştırma fabrikalarına dönüştürmüştür. 

Roma Tre Üniversitesi Nerede?

Roma Tre Üniversitesi İtalya’nın ve Lazio bölgesinin başkenti olan Roma şehrindedir. Katolik dünyasının lideri Papa’nın yaşadığı bağımsız devlet statüsündeki Vatikan da Roma toprakları içerisindedir.

Roma, İtalya’nın en kalabalık ve yüzölçümü bakımından da en geniş şehridir. Toplam nüfusu 4 milyon olan şehir İtalya milli hasılasının %6.5’ini tek başına elde etmektedir. 2800 yıllık Roma şehri Bizans’a, Roma İmparatorluğu’na, Papalık Yönetimine, İtalya Krallığı’na ve İtalya Cumhuriyeti’ne başkentlik yapan kadim bir şehirdir.

Roma Tre Üniversitesi Mezunu Ünlü Kişiler

Università degli studi Roma Tre mezunları arasında;

gibi birçok ünlü isim bulunmaktadır.

Roma’da Öğrenci Hayatı

Roma dünyanın en turistik şehirlerinden biridir. Latince “Caput Mundi” yani “dünyanın merkezi” olarak bilinen şehirde Kolezyum, Trevi çeşmesi, Vatikan gibi İtalya’nın ikonlarından sayılan birçok tarihi ve turistik mekan bulunmaktadır.

Roma’nın kozmopolit yapısı öğrenciler için oldukça canlı bir eğitim hayatı vaat etmektedir. Uluslararası öğrenci hareketliliği en yüksek şehirlerden biri olan Roma’da yılın her döneminde öğrenciler için etkinlikler, konserler, sergiler, konferanslar ve daha birçok etkinlik düzenlenmektedir.

Roma’da Üniversite Eğitimi

Roma’da üniversite eğitimi sizi Vatikan’a ev sahipliği yapan İtalya’nın canlı ve tarihine ve tarihi MS 70-80’e dayanan antik anıtların tam merkezine konumlandırır. Roma’da üniversite okumak, hem kültürel ve hem de politik olarak dinamik bir ortamda sadece eğitimi değil, oldukça canlı bir yaşamı da sizin için sunar. Ayrıca dünyanın en sevilen ve ikonik yerlerini, anıtlarını ve müzelerini ziyaret etme fırsatı elde edersiniz. Entelektüel olarak teşvik edici, ufkunuzu genişletici bir yurtdışı üniversite deneyimi arıyorsanız, Roma sizin için harika bir tercih. Ayrıca Roma La Sapienza ve Roma Tor Vergata gibi ülkenin en iyi üniversiteleri arasında yer alan üniversitere de ev sahipliği yapmaktadır. 

Detaylı bilgi için “Roma’da Üniversite Okumak” yazımıza göz atabilirsiniz.

Università degli studi Roma Tre Dünya Sıralamaları

  • QS 2020 verilerine göre dünyanın en iyi 1.000 üniversitesi arasında
  • Times Higher Education 2020 verilerine göre dünyanın en iyi 600 üniversitesi arasında
  • CWUR 2018-2019 verilerine göre ise dünyanın en iyi 700 üniversitesi arasındadır. 

roma-tre-universitesi

Roma Tre Üniversitesi Bölümleri

Roma Tre Üniversitesi Yurt ve Konaklama İmkanları

Roma Tre University ’nin uluslararası öğrenciler için yurt imkanı bulunmamaktadır. Ancak öğrenciler anlaşmalı olduğu kalabilirler. Siz de Roma’da konaklama imkanları ile ilgili destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Roma Tre Üniversitesi Burs İmkanları

Roma Tre University öğrencileri yıllık 2.000-5.200 Euro arasında değişen miktarlarda burslardan yararlanabilirler. Siz de Roma Tre Üniversitesi’nde burslu eğitim imkanları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Roma Tre Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Roma Tre Üniversitesi yıllık eğitim ücretleri yıllık 500-3.000 Euro arasında değişmektedir ve okul ücretlerinden indirim sağlamak mümkündür. Siz de Roma Tre Üniversitesi’nde düşük eğitim ücretleriyle eğitim almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Roma Tre University Lisans Eğitimi

Roma Tre University’ de lisans eğitim programları İtalyanca olarak verilmektedir. Bunun için ise B1/B2 seviyesinde İtalyanca dil belgesi şartı bulunmaktadır. Siz de İtalya’da İtalyanca hazırlık eğitimi alabilirsiniz. İtalya’da lisans eğitimi 3 yıl sürdüğü için Türkiye’ye göre herhangi bir yıl kaybı yaşamazsınız.

university-of-rome-tre

Roma Tre Üniversitesi Yüksek Lisans Eğitimi

Università degli studi Roma Tre uluslararası öğrenciler için tamamen İngilizce master programları sunmaktadır. Üniversite kabul şartları arasında B2 seviyesinde dil belgesi ve ilgili alanda lisans diploması bulunmaktadır. 

Siz de İtalya’da yüksek lisans tecrübesine sahip ekibimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Öğrencilerimiz için uygun başvuru dosyasının hazırlanması, konsolosluk işlemleri, burs başvuruları ve İtalya’daki tüm resmi işlemleri İtalya ve Türkiye ekiplerimizin koordineli çalışmalarıyla yürütmekteyiz.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Roma Tre Üniversitesi Erasmus Eğitimi

Avrupa’da kısa süreli eğitim ve yaşam tecrübesi için İtalya, İtalya’da Erasmus tecrübesi için ise Roma şehri ve Roma Tre University harika bir tercihtir. 

Roma Tre Üniversitesi’nde Nasıl Okuyabilirsiniz?

Roma Tre Üniversitesi’nde eğitim alabilmek için birtakım şartlar bulunmaktadır. Lisans eğitimi için B1/B2 düzeyinde İtalyanca dil belgesi ve sınavla öğrenci kabul eden bölümler için yapılan sınavda başarılı olmak, master eğitimi için ise B2 düzeyinde dil belgesi ve ilgili alanda lisans diploması şartı bulunmaktadır.

  

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir