İtalya’da Genetik Eğitimi

Ülkemizde henüz yeni bir yapılanma olarak genetik ve biyomühendislik, İtalya’da daha uzun süredir eğitim verilen bir alan olduğu için bu mesleği yerine getirmekte olan kişiler son derece donanımlı olarak yetişmektedirler. Genetik uzmanları ve biyomühendisler hem özel sektörde hem de devlet kurumlarında iş imkânı bulabilirler. Bu yazımızda İtalya’da genetik eğitimi ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Genetik Eğitimi Nedir ve Hangi Alanları İçerir?

Genetik ve ilgili alanları moleküler biyoloji, biyomühendislik, biyoteknolojiler gibi eğitim programlarında biyoloji, kimya, matematik, ve bilgisayardan başka elektrik ve manyetizma, mikrobiyoloji, fizyoloji, gen moleküler biyolojisi, gen mühendisliği uygulamaları gibi dersler okutulmaktadır. 

İtalya’da Genetik Mühendisliği

İtalya’da genetik mühendisliği veya diğer ilgili alanlar olan biyoteknoloji, moleküler biyoloji gibi alanlarda tamamen İngilizce eğitim alabilirsiniz. Genç ve dinamik bir alan olan genetik bilimler alanı İtalya’da uzun yıllardan beri eğitim verilen bir alandır. Siz de geleceğin önemli çalışma alanlarından olan genetik ile ilgili İtalya’da lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim alabilirsiniz.

Genetik Eğitimi Alanlar Nerelerde Çalışabilir?

Moleküler Biyoloji, Genetik ve Biyomühendislik gibi birbiriyle ilgili eğitim programlarından mezun olan öğrenciler aşağıdaki meslek dallarında çalışabilirler:

  • Araştırma – Geliştirme Kuruluşları
  • Üniversiteler ve Akademik Çalışmalar Yapan Merkezler
  • Satış Pazarlama 
  • Laboratuvarlar 
  • Medikal Şirketleri
  • Uluslararası Araştırma Merkezleri
  • Uluslararası Biyoteknoloji ve Biyomedikal Şirketleri

italyada-genetik-egitimi

İtalya’da Genetik Lisans Eğitimi

İtalya’da genetik ve biyoteknoloji alanında tamamen İngilizce olarak eğitim alabilirsiniz. Bunun için üniversiteler B1/B2 seviyesinde dil belgesi talep etmektedirler. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz. 

İtalya’da Genetik Master Eğitimi

İtalya’da genetik, biyoteknoloji, moleküler biyoteknoloji, medikal biyoteknoloji gibi alanlarda tamamen İngilizce yüksek lisansınızı yapabilirsiniz. Kabul şartları olarak üniversiteler B2 düzeyinde dil belgesi ve ilgili alanda lisans diploması talep etmektedirler. 

İtalya’da Genetik Eğitimi Ücretleri

İtalya, Avrupa’da düşük eğitim harçları ve köklü eğitim kalitesiyle bilinen bir ülkedir. Bunun yanında İtalya’da burslu eğitim alma imkanınız da bulunmaktadır. İtalya’da devlet üniversitelerinin yıllık eğitim ücretleri 500-3.000 Euro arasında değişmektedir. Bu ücretlerden indirim sağlamak mümkündür.


İtalya’da Okumak, bir EGE ABROAD Eğitim Danışmanlık kuruluşudur ve
İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip profesyonel bir ekip tarafından kurulmuştur. Amacımız İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler için bilgi kirliliğini gidermek ve en işe yarar bilgiyi sunmaktır.

İtalya’da Genetik Eğitimi ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı ve katkılarınızı yorum bölümünden bizlere iletebilir, +90 216 599 1343 ve +90 555 888 1343 nolu telefonları arayabilir, info@italyadaokumak.com adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here