Bölümler

İtalya’da Astronomi ve Uzay Bilimleri Eğitimi

İtalya’da Astronomi ve Uzay Bilimleri Eğitimi

İtalya Astronomi ve Uzay Bilimleri alanında Avrupa’nın önde gelen ülkelerinden biridir. Öyle ki Uluslararası Uzay İstasyonu’nu ziyaret eden ilk Avrupalı Astronot olan Umberto Guidoni Roma La Sapienza Üniversitesi mezunudur. Uluslararası Uzay İstasyonu bünyesinde çalışan birçok İtalyan astronot bulunmaktadır ve bu astronotlar İtalya’nın uzay bilimleri alanında eğitim veren üniversitelerinden mezun olmuşlardır. İtalya’da astronomi ve uzay bilimleri eğitimi veren 13 İtalyan üniversitesi bu alanda dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında yer almaktadır.

Ünlü İtalyan Astronotlar

italya astronomi uzay bilimleri

İtalya’da Astronomi ve Uzay Bilimleri Okumak – Lisans

İtalya’nın dünya en iyi astronomi ve uzay bilimleri eğitimi veren üniversitelerine sahip olduğunu belirtmiştik. Bu alanda lisans eğitimi İtalyanca olarak verilmektedir. Bu okullara girişte B1/B2 düzeyinde İtalyanca dil seviyesinde sahip olmak ve bunu belgelemek gerekmekte ayrıca giriş sınavı bulunmaktadır. Giriş sınavı matematik, fizik, mantık gibi konulardan oluşur.

İtalya’da Astronomi ve Uzay Bilimleri Okumak – Yüksek Lisans 

Lisans eğitimin aksine İtalya’da Astronomi ve Uzay Bilimleri Master Eğitimi ise tamamen İngilizce olarak alınabilir. Bu alanda eğitim veren üniversiteler dünyanın en iyi ilk 500 üniversitesi arasında yer almaktadırlar. 

İtalya’da Astronomi ve Uzay Bilimleri Eğitim Ücretleri

İtalya’da Astronomi ve Uzay Bilimleri alanında eğitim veren üniversitelerin yıllık eğitim ücretleri 500-3.000 Euro arasında değişmektedir. Okul ücretlerinden indirim sağlamak mümkündür. Bu alanda sunduğumuz profesyonel danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İtalya’da Astronomi ve Uzay Bilimleri Eğitimi Veren Üniversiteler

İtalya’da Astronomi ve Uzay Bilimleri alanında eğitim veren üniversitelerin eğitim dili İngilizce ve İtalyancadır. Lisans eğitimleri İtalyanca olarak verilmektedir. Yüksek lisans düzeyinde ise İngilizce eğitim almak mümkündür. Lisans düzeyinde eğitim alabilmek için B1/B2 düzeyinde İtalyanca dil belgesi ve giriş sınavlarında başarılı olmak gerekmektedir. Yüksek lisans alanında eğitim alabilmek için ise B2 seviyesinde İngilizce dil belgesi gerekmektedir.

İtalya’da Burslu Astronomi ve Uzay Bilimleri Okuma İmkanı

İtalya’da astronomi ve uzay bilimleri alanında burslu eğitim alabilirsiniz. Burslar yıllık 2.000-5.200 Euro arasında değişen miktarlarda verilmektedir. Siz de İtalya’da burslu eğitim imkanlarından faydalanmak için İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip İtalya’da Okumak ekibinden profesyonel destek alabilirsiniz. 


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir