İtalya'da Okuyanlar

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Yüksek Lisans

venedik-cafoscari-universitesi-yuksek-lisans

Modern Dil Bilimleri alanında dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer alan Venedik Ca’Foscari Üniversitesi yüksek lisans kabulünü aldığımız öğrencimiz Deniz’i kutluyoruz.

İtalya’da okuyanlar kervanımıza katılan öğrencimizin tüm işlemleri İtalya ve Türkiye ekiplerimiz arasında koordineli bir çalışma ile yürütülmüştür.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Yüksek Lisans Eğitimi Hakkında

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi İtalya’nın ilk, Avrupa’nın ise 2. işletme okuludur. Özellikle işletme ve dil bilimleri alanında dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilmektedir. Venedik Üniversitesi yüksek lisans eğitimi için de birçok İngilizce bölüm seçeneğine sahiptir.

Öğrencilerden temel olarak B2 seviyesinde dil belgesi ve yüksek lisans eğitim almak istedikleri alan ile ilgili lisans diploması talep edilmektedir.

İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimi

İtalya’da yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için İngilizce birçok bölüm seçeneği mevcuttur. Türkiye’de eğitim almış olduğunuz bölümle ilgili farklı alanlara ağırlık veren çok çeşitli master programlarında İngilizce eğitim alabilirsiniz.

İtalya’da yüksek lisans eğitimi almak isteyen adaylarımız için uygun okul seçeneklerinin sunulması ve başvurular ile sürece başlıyoruz. Kabul sonrası konsolosluk işlemleri, burs başvuru işlemlerii diploma denklik işlemleri gibi tüm işlemleri öğrencimiz adına yürütüyoruz.

İtalya’da ulaştıklarında ise karşılanmaları, konaklamalarının ayarlanması, oturum izni işlemleri gibi tüm işlemler İtalya’da bulunan ekibimiz aracılığıyla yürütülmektedir.


.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir