İtalya'da Okuyanlar

Milano Üniversitesi Yüksek Lisans

milano-universitesi-yuksek-lisans

Milano Üniversitesi yüksek lisans eğitimi için kabulünü aldığımız öğrencimiz Merve’yi kutluyoruz, Milano’daki eğitim hayatında başarılar diliyoruz.

İtalya’da okuyanlar arasına adını yazdıran öğrencimizin Türkiye ve İtalya’daki tüm işlemleri için her iki ekibimiz de koordineli bir şekilde çalışmıştır.

Milano Üniversitesi Yüksek Lisans Eğitimi Hakkında

İtalya’nın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Milano Üniversitesi özellikle sosyal bilimler alanında dünyanın en prestijli üniversiteleri arasında sayılmaktadır. İngilizce birçok lisans ve yüksek lisans programına sahip üniversitenin kampüsleri Milano’nun en merkezi noktalarında ve çevre şehirlerinde yer almaktadır.

Milano Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi için temel şartlar B2 seviyesinde dil belgesi ve ilgili alanda lisans diplomasına sahip olmaktır.

Milano’da Üniversite Eğitimi

Modanın başkenti olarak bilinen Milano şehri, İtalya’nın en zengin şehirlerinden biridir. Aynı zamanda İtalyan sanayisinin kalbi olarak bilinen Milano, İtalya’nın en iyi üniversitelerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Milano Üniversitesi’nin yanında, Politecnico di Milano, Milano-Bicocca Üniversitesi, Bocconi Üniversitesi, Cattolica Üniversitesi, San Raffaele Üniversitesi gibi birçok üniversite Milano’da yer almaktadır.

Detaylı bilgi için “Milano’da Üniversite Okumak” yazımıza göz atabilirsiniz.


İtalya’da Okumak, bir EduScala Eğitim Danışmanlık kuruluşudur ve İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip profesyonel bir ekip tarafından kurulmuştur. Amacımız İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler için bilgi kirliliğini gidermek ve en işe yarar bilgiyi sunmaktır.

Milano Üniversitesi Yüksek Lisans Eğitimi ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı ve katkılarınızı bu sayfadaki yorum bölümünden bizlere iletebilir, +90 216 599 1343 nolu telefonumuzu arayabilir, info@italyadaokumak.com adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir