İtalya'da Okuyanlar

Torino Üniversitesi Hukuk Fakültesi

torino-universitesi-hukuk-fakultesi

Torino Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden kabulünü aldığımız öğrencimiz Betül’ü kutluyor, İtalya’daki eğitim hayatında başarılar diliyoruz.

İtalya’da okuyanlar kervanımıza katılan öğrencimize İtalya’da bulunan ekibimiz aracılığıyla da eğitim hayatı boyunca ihtiyaç duyacağı tüm konularda destek sunacağız.

Torino Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hakkında

Torino Üniversitesi İtalya’nın en köklü üniversitelerinden biridir ve uluslararası öğrenciler için birçok İngilizce program seçeneğine sahiptir. Bunlardan biri de İngilizce hukuk eğitimidir. Fakülte bünyesinde eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için uygun başvuru dosyasının hazırlanması, kabul sonrası konsolosluk işlemleri gibi Türkiye’deki tüm işlemleri yürütüyoruz. Öğrencimiz İtalya’ya ulaştığında ise karşılanması, konaklamasının ayarlanması, oturum izni işlemleri gibi İtalya’daki tüm işlemlerle ilgili olarak İtalya’da yaşayan ekibimiz aracılığıyla destek sunuyoruz.

İtalya’da Hukuk Eğitimi 

İtalya’da hukuk eğitimi İtalyanca ve İngilizce olarak verilmektedir. İtalya’da avukatlık yapabilmek için 5 yıllık lisans ve yüksek lisans tek devre programını tamamlamak ve ardından yapılacak yazılı ve sözlü aşamalardan oluşan sınavda başarılı olmak gerekmektedir. Sınav dili doğal olarak İtalyanca’dır. İtalya’da avukatlık yapabilmek için iyi seivyede İtalyanca bilmek zorunludur.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir