torino-universitesi-hukuk-fakultesi

Torino Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden kabulünü aldığımız öğrencimiz Betül’ü kutluyor, İtalya’daki eğitim hayatında başarılar diliyoruz.

İtalya’da okuyanlar kervanımıza katılan öğrencimize İtalya’da bulunan ekibimiz aracılığıyla da eğitim hayatı boyunca ihtiyaç duyacağı tüm konularda destek sunacağız.

Torino Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hakkında

Torino Üniversitesi İtalya’nın en köklü üniversitelerinden biridir ve uluslararası öğrenciler için birçok İngilizce program seçeneğine sahiptir. Bunlardan biri de İngilizce hukuk eğitimidir. Fakülte bünyesinde eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için uygun başvuru dosyasının hazırlanması, kabul sonrası konsolosluk işlemleri gibi Türkiye’deki tüm işlemleri yürütüyoruz. Öğrencimiz İtalya’ya ulaştığında ise karşılanması, konaklamasının ayarlanması, oturum izni işlemleri gibi İtalya’daki tüm işlemlerle ilgili olarak İtalya’da yaşayan ekibimiz aracılığıyla destek sunuyoruz.

İtalya’da Hukuk Eğitimi 

İtalya’da hukuk eğitimi İtalyanca ve İngilizce olarak verilmektedir. İtalya’da avukatlık yapabilmek için 5 yıllık lisans ve yüksek lisans tek devre programını tamamlamak ve ardından yapılacak yazılı ve sözlü aşamalardan oluşan sınavda başarılı olmak gerekmektedir. Sınav dili doğal olarak İtalyanca’dır. İtalya’da avukatlık yapabilmek için iyi seivyede İtalyanca bilmek zorunludur.


İtalya’da Okumak, bir EduScala Eğitim Danışmanlık kuruluşudur ve İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip profesyonel bir ekip tarafından kurulmuştur. Amacımız İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler için bilgi kirliliğini gidermek ve en işe yarar bilgiyi sunmaktır.
İtalya’da Okumak Ekibi olarak Türkiye ve İtalya’da bulunan ekibimiz ile  danışmanlık sağlamakta ve en iyi  hizmeti vermekteyiz.

Torino Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı ve katkılarınızı bu sayfadaki yorum bölümünden bizlere iletebilir, +90 216 599 1343 ve +90 555 888 1343 nolu telefonları arayabilir, info@italyadaokumak.com adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here