İtalya'da Okuyanlar

Tor Vergata Üniversitesi İşletme Ekonomi

tor-vergata-universitesi

İtalya’nın en iyi üniversitelerinden biri olan Roma Tor Vergata Üniversitesi İşletme Ekonomi bölümüne kabulünü aldığımız öğrencimiz Beste’yi kutluyoruz.

İtalya’da okuyanlar kervanımıza katılan öğrencimize İtalya’daki eğitim hayatı boyunca ihtiyaç duyacağı tüm konularda destek olacağımızı belirtmek isteriz.

Roma Tor Vergata Üniversitesi Hakkında

Roma Tor Vergata Üniversitesi İtalya’nın yeni üniversiteleri arasında yer almasına rağmen sahip olduğu yenilikçi eğitim anlayışı ile en iyileri arasına girmeyi başarmıştır. Aynı zamanda dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında yer almaktadır. Kampüsü Roma şehrinin dışında bulunan Tor Vergata, ayrı bir öğrenci şehri gibidir. Her yıl birçok Türk öğrenciye de ev sahipliği yapan üniversite, uluslararası işbirliğine de oldukça açıktır. Kampüsü içerisinde İtalyan Uzay Ajansı (ASI) gibi birçok enstitüye de ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Tor Vergata Üniversitesi’nin bünyesinde 46 Avrupa ülkesinin yüksek öğretim kurumlarının temsil ettiği EUA birliği bulunmaktadır.

İtalya’da İşletme Ekonomi Eğitimi Hakkında 

İşletme ekonomi bölümleri Türkiye’de olduğu gibi İtalya’da da çokça tercih edilen bölümlerdendir. Kabul şartları olarak öğrencilerden B2 seviyesinde dil belgesi talep edilmektedir. Bunun yanında öğrencilerin lise dönemi notları ve başvuruda sunacakları dosya da önem arz etmektedir.

İtalya’da Okumak-EduScala olarak hem İtalya’da hem de Türkiye’de bulunan ekibimizle öğrencilerimizin başvuru işlemlerinden İtalya’da eğitime başladıkları ana kadar tüm süreçte destek sunmaktayız.

Siz de İtalya’da işletme ekonomi eğitimi alan öğrencilerimiz arasında yerinizi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


İtalya’da Okumak, bir EduScala Eğitim Danışmanlık kuruluşudur ve İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip profesyonel bir ekip tarafından kurulmuştur. Amacımız İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler için bilgi kirliliğini gidermek ve en işe yarar bilgiyi sunmaktır.

Roma Tor Vergata Üniversitesi İşletme Ekonomi eğitimi ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı ve katkılarınızı bu sayfadaki yorum bölümünden bizlere iletebilir, +90 216 599 1343 nolu telefonumuzu arayabilir, info@italyadaokumak.com adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir