İtalya'da Okuyanlar

San Raffaele Üniversitesi Tıp Fakültesi

san-raffaele-universitesi-tip

İtalya’nın en iyi tıp fakültelerinden birine sahip olan Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi Tıp Fakültesi giriş sınavında başarılı olarak eğitim almaya hak kazanan öğrencimiz Selen’i kutluyoruz.

İtalya’da okuyanlar arasına katılan öğrencimizin tüm işlemleri İtalya ve Türkiye ekibimizin ortak çalışmasıyla yürütülmüştür.

San Raffaele Üniversitesi Tıp Fakültesi Hakkında

İtalya’da İngilizce tıp eğitimi 13 devlet üniversitesi ve 5 özel üniversite bünyesinde verilmektedir. Bu özel üniversitelerden biri olan San Raffaele Üniversitesi her yıl birçok Türk öğrenciye de ev sahipliği yapmaktadır.

Dünyanın en iyi 200 tıp fakültesinden birine sahip olan San Raffaele Üniversitesi’nin kampüsü Milano’dadır.

İtalya’da Tıp Okumak

İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi almak isteyen öğrenciler için geniş okul seçenekleri bulunur. Ancak her yıl artan sayıda başvurular İtalya’da bir tıp fakültesine girmeyi zorlaştırmaktadır. Bu alanda iyi bir hazırlık süreci yürütmek oldukça önemlidir. İtalya’da Tıp Eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz için talep ettikleri seçenekler doğrultusunda uygun bir çalışma programı hazırlamaktayız.

Belli periyotlarla yaptığımız denemeler aracılığı ile de öğrencilerimizin gelişim sürecini izlemekte ve çalışma programlarını güncellemekteyiz.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir