roma-la-sapienza-universitesi-yuksek-lisans

İtalya’nın en köklü ve prestijli üniversiteleri arasında yer alan Roma La Sapienza Üniversitesi yüksek lisans kabulünü aldığımız öğrencimiz Deniz’i kutluyor, Roma’daki eğitim hayatında başarılar diliyoruz.

Öğrencimizin İtalya’daki işlemleri Roma’da yer alan ekibimiz tarafından yürütülecek.

Roma La Sapienza Üniversitesi Yüksek Lisans Eğitimi Hakkında

Roma’da yer alan Sapienza Üniversitesi en geniş İngilizce eğitim seçeneğine sahip İtalyan üniversitelerinden biridir. İngilizce Yüksek lisans programlarında ise mühendislik, mimarlık, işletme ekonomi, dil bilimleri gibi birçok seçenek bulunmaktadır.

Öğrenci kabulünde B2 seviyesinde İngilizce dil belgesi ve ilgili alanda lisans diploması temel şartlardandır. Ayrıca mimarlık yüksek lisans eğitimi için de portfolyo talep edilmektedir. Üniversite bünyesinde eğitim almak isteyen öğrenciler için en uygun başvuru dosyasının hazırlanması ve diğer tüm resmi süreçler İtalya’da yüksek lisans eğitimi tecrübesine sahip ekibimiz tarafından yürütülmektedir.

İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimi

İtalya’da yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için alanlarına ve gelecek kariyerlerinde uygun bölüm seçenekleri sunmaktayız. Bu bölümler arasında öğrencilerin yapacağı tercihe bağlı olarak başvuru dosyasını hazırlamakta ve başvurularını gerçekleştirmekteyiz.

Kabul alınan üniversiteler arasında tercih yapıldıktan sonra da sürece konsolosluk işlemleri, vize ve denklik işlemleri ile devam etmekteyiz. İtalya’da bulunan ekibimizle koordinasyon içerisinde öğrenciler İtalya’ya ulaştıklarında karşılanması, konaklama, oturum izni ve diğer tüm resmi işlemlerde de destek sunmaktayız.

Siz de İtalya’da yüksek lisans eğitimi için en uygun seçenekler ve başvuru süreci için İtalya’da Okumak ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


İtalya’da Okumak, bir EduScala Eğitim Danışmanlık kuruluşudur ve İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip profesyonel bir ekip tarafından kurulmuştur. Amacımız İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler için bilgi kirliliğini gidermek ve en işe yarar bilgiyi sunmaktır.
İtalya’da Okumak Ekibi olarak Türkiye ve İtalya’da bulunan ekibimiz ile  danışmanlık sağlamakta ve en iyi  hizmeti vermekteyiz.

Roma La Sapienza Üniversitesi Yüksek Lisans ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı ve katkılarınızı bu sayfadaki yorum bölümünden bizlere iletebilir, +90 216 599 1343 ve +90 555 888 1343 nolu telefonları arayabilir, info@italyadaokumak.com adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here