İtalya'da Okuyanlar

Roma Tor Vergata Üniversitesi Lisans

roma-tor-vergata-lisans

Roma Tor Vergata Üniversitesi lisans bölümü kabulünü aldığımız öğrencimiz Elgiz’i kutluyor, Roma’daki eğitim hayatında başarılar diliyoruz.

İtalya’da okuyanlar arasına katılan öğrencimizin tüm işlemleri Türkiye ve İtalya ekibimizin koordinasyonuyla gerçekleştirilmiştir.

Roma Tor Vergata Üniversitesi Lisans Eğitimi Hakkında

Roma Tor Vergata Üniversitesi birçok bölümde İngilizce eğitim seçeneğine sahiptir. İtalya’nın görece yeni üniversiteleri arasında olsa da en iyileri arasına adını yazdırmıştır. Kampüsü Roma şehrinin dışında yer alır ve 600 hektarlık bir alan üzerine kurulmuştur. Bu anlamda ayrı bir öğrenci şehri gibidir.

Tor Vergata Üniversitesi lisans bölümleri için temel şartlar B2 seviyesinde dil belgesi ve öğrencilerin sunacağı başvuru dosyasıdır. Öğrencilerimizin kabul ihtimallerini maksimize etmek için okullara özel başvuru dosyası hazırlamaktayız. Siz de üniversite eğitiminizi İtalya’da almak istiyorsanız, İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip ekibimize danışabilirsiniz.

İtalya’da Üniversite Eğitimi

Türkiye’de eğitim maliyetlerinin yıl geçtikçe yükselmesi ve eğitim kalitesinin düşmesinden ötürü son yıllarda öğrenciler yurtdışı eğitime yönelmektedirler. Yurtdışında eğitim için ise öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri de İtalya’dır. Geniş bölüm seçenekleri, düşük eğitim harçları ve burs seçenekleri gibi faktörler İtalya’yı oldukça popüler bir lokasyon haline getirmiştir.

Ayrıca lisans eğitiminin 3 yıl sürmesi ve birden fazla bölümden kabul alıp bunlar arasında seçim yapma şansı gibi birçok avantaj da İtalya’yı yurtdışı eğitimde cazip hale getirmektedir.


İtalya’da Okumak, bir EduScala Eğitim Danışmanlık kuruluşudur ve İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip profesyonel bir ekip tarafından kurulmuştur. Amacımız İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler için bilgi kirliliğini gidermek ve en işe yarar bilgiyi sunmaktır.

Roma Tor Vergata Üniversitesi Lisans Eğitimi ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı ve katkılarınızı bu sayfadaki yorum bölümünden bizlere iletebilir, +90 216 599 1343 nolu telefonumuzu arayabilir, info@italyadaokumak.com adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir