İtalya'daki Üniversiteler

Politecnico Di Bari

Politecnico Di Bari Tarihi

Politecnico Di Bari 1990 yılında kurulmuştur. 1990 yılında Bari Üniversitesi’nin bir parçası olan köklü Mühendislik Fakültesi ile yeni kurulan Mimarlık Fakültesi, bir araya getirilmiş, daha sonra da Taranto’da ikinci Mühendislik Fakültesi kurulmuştur.

1943 yılına kadar uzanan Mühendislik Fakültesi, o zaman sadece İnşaat Mühendisliği alanında eğitim vermekteydi. Zamanla, Elektrik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Yönetim Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Çevre Mühendisliği ve Yapı Mühendisliği-Mimarlık bölümleri ve Endüstriyel Tasarım programları da üniversitenin sunduğu eğitim programları arasına eklenmiştir.

Bari Politeknik Üniversitesi birçok master ve doktora programı seçeneği sunmaktadır. Sadece İtalya’nın teknik üniversiteleri arasında olan üniversite bünyesinde tamamen İngilizce olarak birçok mühendislik master programı mevcuttur. Bari Politeknik Üniversitesi’nin Bari, Foggia ve Taranto’daki kampüslerinde yaklaşık 11.000 öğrenci eğitim almaktadır. 

Politecnico Di Bari Nerede

Bari Politeknik Üniversitesi İtalya’nın güneyinde Adriyatik Denizi kıyısında yer alan Bari şehrinde kurulmuştur. Bari şehri Puglia bölgesinin başkentidir. Napoli’den sonra Güney İtalya’nın en önemli ekonomi şehirlerinden biridir. 

Üniversitenin ayrıca Foggia ve Taranto’da da kampüsleri bulunmaktadır.  

politecnico-di-bari-universitesi

Bari Şehrinde Öğrenci Hayatı

Sakin bir liman şehri olan Bari, Bari Üniversitesi ve Bari Politeknik Üniversitesi gibi iki önemli üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. İtalya’da eğitimine odaklanmak ve Güney İtalya’nın tadını çıkarmak isteyen öğrenciler için ideal bir konumdur. 

Politecnico Di Bari Dünya Sıralaması

Bari Politeknik Üniversitesi World Ranking,

 • Times Higher Education 2020 verilerine göre dünyanın en iyi ilk 500 üniversitesi arasındadır. 

Politecnico Di Bari Bölümleri

 • Endüstriyel Dizayn
 • Telekomünikasyon Mühendisliği
 • Bilişim Sistemleri Mühendisliği
 • İnşaat Mühendisliği
 • Çevre Mühendisliği
 • Bilgisayar ve Otomasyon Mühendisliği
 • Elektrik Mühendisliği
 • Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
 • Uzay Sistemleri Mühendisliği
 • Makine Mühendisliği
 • Mimarlık
 • Bilgisayar Mühendisliği

Bari Politeknik Üniversitesi Yurt ve Konaklama İmkanları

Bari Politeknik Üniversitesi uluslararası öğrenciler için yurt imkanı sunmaktadır. Ancak sınırlı sayıda kontenjandan dolayı her öğrenciye yurt imkanı sağlanamamaktadır. Bu noktada İtalya’daki ekibimiz aracılığıyla öğrencilerimiz için oda ve daire kiralama yoluna gitmekteyiz. 

Politecnico Di Bari Burs İmkanları

Bari Politeknik Üniversitesi’nde burslu eğitim imkanınız bulunmaktadır. Yıllık 2.000-5.200 Euro arasında değişen miktarlarda alabileceğiniz burslar sizin tüm yaşam giderlerinizi karşılamasa da bütçenize ciddi katkı sunacaktır. 

Bari Teknik Üniversitesi’nde burslu yüksek lisans eğitim fırsatları için bizimle iletişime geçin!

Politecnico Di Bari Eğitim Ücretleri

Bari Politeknik Üniversitesi’nde eğitim ücretleri yıllık 156-1.000 Euro arasında değişmektedir. Harçlardan indirim sağlamak mümkündür.
Bu alanda sunduğumuz profesyonel danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

Politecnico Di Bari’de Yüksek Lisans Eğitimi

Bari Politeknik Üniversitesi’nde master eğitimi için kabul şartlarından ilki B2 seviyesinde dil belgesine sahip olmak gerekmektedir. Diğer şart ise yüksek lisans yapmak istediğiniz alanla ilgili lisans diplomasına sahip olmaktır. 

Politecnico Di Bari Erasmus 

Bari, İtalya’nın önemli liman şehirlerinden biridir. Avrupa’da sakin bir şehirde kısa süreli eğitim ve yaşam tecrübesi için de oldukça iyi bir tercihtir.

Politecnico Di Bari’de Nasıl Okuyabilirsiniz?

Bari Politeknik Üniversitesi İtalya’nın en genç teknik üniversiteleri arasındadır. Türkiye’den mühendislik alanında elde edeceğiniz diploma ve dil belgesi üniversitede yüksek lisans eğitimi almak için gereklidir. Siz de Bari Politeknik Üniversitesi’nde kaliteli bir yüksek lisans eğitimi için bize ulaşabilir, başvurudan İtalya’da eğitiminize hazır olana kadarki tüm süreçte sunduğumuz profesyonel danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir