İtalya'daki Üniversiteler

Palermo Üniversitesi

Palermo Üniversitesi Tarihi

Palermo Üniversitesi bugün Sicilya adasının önde gelen yükseköğretim kurumlarından biridir. Kıyı şeridinde yer alan ve Palermo’nun güzel botanik bahçelerini kapsayan ana kampüsü ile aynı zamanda Palermo şehrinin önemli bir parçasıdır. Üniversite öğrencileri, İtalya’daki en eski ve tarihi şehirlerden birinin manzaralarının tadını çıkarma fırsatına sahiptirler.

Palermo, Sicilya’nın kuzey kıyısında yer alır. Akdeniz’e bakıldığında, Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olarak ün kazanmıştır. Palermo’daki öğrenciler ayrıca, Sicilya’nın yaşam biçiminin neredeyse her yönüne; Roma’dan, Yunan ve Arap etkileri altındaki mutfağından, sanatına kadar Sicilya’nın zengin kültür ortamında eğitim almaktadırlar.

Università degli Studi di Palermo ayrıca, kurumun uluslararası görünümünün bir parçası olan çok çeşitli İngilizce kurslarının yanı sıra İtalyanca kursları da sunmaktadır. Bunun yanı sıra, üniversite bünyesinde öğrencilerin kendilerini adanın kültür ve dilinin karmaşıklığı ve benzersiz unsurları ile tanışmalarını sağlamak için bir Sicilya Filoloji ve Dil Etütleri Merkezi kurulmuştur.

Üniversite, kimyager Stanislao Cannizaro da dahil olmak üzere, yıllar boyunca birçok ünlü mezuna sahiptir. İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella da üniversitede profesörlük yapan ünlü isimler arasındadır.

Palermo Üniversitesi Mezunu Ünlü Kişiler

University of Palermo mezunları arasında:

ve daha birçok ünlü isim bulunmaktadır. 

Palermo Üniversitesi Nerede

Università degli Studi di Palermo İtalya’nın Sicilya adasında yer alır ve adını bulunduğu Palermo şehrinden alır. Palermo, Sicilya’nın kültür, ekonomi ve turizm başkentidir. Tarih, kültür, sanat, müzik ve yemek bakımından zengin bir şehirdir. Bölge her yıl önemli sayıda turist çekmektedir ve Palermo’nun kalbinde yer alan Vucciria, Ballarò ve Capo olarak bilinen renkli meyve, sebze ve balık pazarlarıyla ünlüdür.

Palermo Şehrinde Öğrenci Hayatı

İtalyan turizminin önemli merkezlerinden Sicilya adasının kalbi Palermo şehridir dersek abartmış olmayız. Birçok ünlü tarihi ve turistik merkeze sahip Palermo şehri aynı zamanda uluslararası öğrenci hareketliliği olarak da oldukça canlıdır. Palermo Üniversitesi her yıl yüzlerce öğrenci tarafından özellikle master ve erasmus eğitimi için tercih edilmektedir. Università degli Studi di Palermo sıcakkanlı İtalyan kültürünü hissetmek ve kaliteli bir üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için ideal bir seçimdir.

Palermo’da Üniversite Eğitimi

Palermo Üniversitesi İtalya’nın önde gelen üniversiteleri arasında yer almaktadır. Güney İtalya’nın en iyi üniversitelerinden biri olarak gösterilen Palermo Üniversitesi, uluslararası öğrenciler için de İngilizce olarak birçok master programı sunmaktadır. Siz de Palermo Üniversitesi’nde kaliteli bir eğitim için İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip “İtalya’da Okumak” ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

palermo-universitesi
palermo-universitesi

Palermo Üniversitesi Bölümleri

Palermo Üniversitesi Yurt ve Konaklama İmkanları

Palermo Üniversitesi uluslararası öğrenciler için yurt imkanına sahiptir. Ancak kısıtlı kontenjandan dolayı her öğrenciye yurt imkanı sağlanamamaktadır. Bu durumda İtalya’da yer alan ekibimiz aracılığıyla öğrencilerimiz için oda veya daire kiralama yoluna gitmekteyiz.

Palermo Üniversitesi Burs İmkanları 

University of Palermo öğrencileri burslu eğitim alma imkanına sahiptirler. Burslar yıllık 2.000-5.200 Euro arasında değişmektedir. Siz de Palermo Üniversitesi’nde burslu eğitim imkanından faydalanmak istiyorsanız İtalya’da Eğitim alanında uzman ekibimize danışabilirsiniz.

Palermo Üniversitesi Eğitim Ücretleri

İtalyan üniversitelerinin yıllık eğitim ücretleri 500-3.000 Euro arasında değişmektedir. Öğrencilerimiz için okul ücretlerinden indirim sağlamaktayız. Siz de İtalya’da düşük eğitim ücretleriyle dünyada kendini ispatlamış bir üniversite eğitimi almak istiyorsanız uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Palermo Üniversitesi’nde Eğitim

Palermo Üniversitesi uluslararası öğrenciler için İngilizce program seçenekleri sunmaktadır. Bu programlara başvurular için öğrencilerden istenen belli şartlar bulunmaktadır. Eğitim alabileceğiniz programlar ve gerekli şartlar için bizimle iletişime geçiniz.

Palermo Üniversitesi’nde Erasmus Eğitimi

İtalya’nın tatil cennetlerinden biri olan Palermo şehri, uluslararası öğrenciler için de harika bir yerdir. İtalya’da kısa süreli eğitim ve yaşam tecrübesi için Palermo Üniversitesi’nde Erasmus eğitimi alabilirsiniz.

Palermo Üniversitesi’nde Nasıl Okuyabilirsiniz?

Palermo Üniversitesi’nde eğitim alabilmek için bölüm bazında istenen şartlar değişiklik gösterebilmektedir. Siz de Palermo Üniversitesi’nde eğitim almak istiyorum diyorsanız bu alanda uzman İtalya’da Okumak ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir