Ferrara Üniversitesi Tarihi

1391 yılında kurulan Ferrara Üniversitesi İtalya’nın en eski üniversitelerinden biridir. Nicholas Copernicus ve Paracelsus gibi kültür, sanat ve bilim dünyasının öenmli isimleri University of Ferrara’da eğitim almışlardır. 

Ferrara Üniversitesi 1391’de Papa Boniface IX’in izniyle Este Markiz Alberto V tarafından kurulmuştur. İlk eğitim programları sanat, teoloji ve hukuk alanındadır. Bartolomeo Saliceto gibi ünlü hukukçuklar üniversite bünyesinde dersler vermişlerdir.

15. ve 16. yüzyıllarda Ferrara, İtalyan Rönesans kültürünün en önemli merkezlerinden biri haline gelmiştir. Üniversite, Nicholas Copernicus ve Paracelsus gibi ünlü entelektüellerin üniversite bünyesinde eğitim almalarından dolayı İtalya’nın en prestijli eğitim merkezlerinden biridir. Bu nedenle üniversitenin kimliği, onu diğerlerinden ayıran tarihi ve kültürel bir geleneğe dayanmaktadır. Birinci Dünya Savaşı’ndan önceki yıllarda, 500’den fazla öğrencisi olan üniversite, İtalya’nın en çok öğrenciye sahip devlet üniversitesiydi. Kuruluşundan bu yana kültür, sanat ve bilim dünyasından ünlü kişilikleri ağırlamış ve onların dünya görüşüne önemli katkıda bulunmuştur. Büyüklüğü, tesisleri, eğitim ve araştırmanın niteliği ve niceliği açısından University of Ferrara İtalya’nın en önemli üniversitelerinden biridir. Bu aynı zamanda üniversitenin uluslararası sıralamalardaki mükemmel konumu ile de perçinlenmiştir.

 

Ferrara Üniversitesi Nerede?

Ferrara Üniversitesi ismini aldığı Ferrara şehrinde yer almaktadır. Ferrara şehri ise İtalya’nın kuzeyinde Emilia-Romagna bölgesinde yer alır. Konum olarak Bologna ve Padova şehirlerinin arasındadır. 

 

Ferrara Üniversitesi Mezunu Ünlü Kişiler

Università degli Studi di Ferrara mezunları arasında;

  • Dünyanın güneş etrafında döndüğünü söyleyen ve astronomi biliminin temel taşlarından birini yerleştiren Nikola Kopernik
  • Modern tıbbın kurucuları arasında gösterilen ünlü kimyager Paracelsus
  • Rönesans’ın önemli isimlerinden sayılan, dinde reform talep etmiş ve kilise tarafından afaroz edilerek yakılan Giralomo Savonarola
  • İtalyan Rönesans’ının önemli tarihçilerinden Francesco Guicciardini 

ve birçok ünlü isim bulunmaktadır. 

 

Ferrara Şehrinde Öğrenci Hayatı

Lionello ve özellikle Ercole I, 15. ve 16. yüzyılın başında İtalya’da sanatın en önemli kullanıcıları arasındaydı. Bu süre zarfında Ferrara, mimarisi, müziği, edebiyatı ve görsel sanatları ile ünlü uluslararası bir kültür merkezine dönüştü. Ferrara şehri günümüzde de her yıl binlerce tursti ağırlamaktadır. Bünyesinde yer alan Ferrara Üniversitesi ise uluslararası öğrenci hareketliliği oldukça yüksek bir üniversitedir.

ferrara-universitesi

Ferrara’da Üniversite Eğitimi

Ferrara, İtalya’nın kuzeyindeki Emilia-Romagna bölgesinde yer alır ve oldukça merkezi bir konumdadır. Şehir, Bologna ve Venedik arasında yer almaktadır. Ayrıca Ferrara Üniversitesi’nin köklü eğitim geleneği ve İtalya’nın en iyi üniversitelerinden biri olması Ferrara’da üniversite eğitimini daha da çekici hale getirmektedir. 

 

Ferrara Üniversitesi Dünya Sıralamaları 

University of Ferrara

 

Ferrara Üniversitesi Bölümleri

 

Ferrara Üniversitesi Yurt ve Konaklama İmkanları

Ferrara Üniversitesi öğrencileri için konaklama imkanı sunmaktadır. Ancak yurtlar belirli kontenjana tabi olduğu için her öğrenciye yurt imkanı sağlanamamaktadır. Bu durumlarda öğrencilerimiz için özel yurt veya oda kiralama yolun gitmekteyiz. 

 

Ferrara Üniversitesi Burslu Eğitim İmkanları

University of Ferrara uluslararası öğrenciler için burs imkanı sunmaktadır. Yıllık 2.000-5.200 Euro arasında değişen miktarlarda verilen burslar tüm yaşam giderlerinizi karşılamasa da bütçenize ciddi bir katkı sunacaktır. 

Ferrara Üniversitesi burslu eğitim imkanlarından faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Ferrara Üniversitesi Ücretleri 

Ferrara Üniversitesi yıllık eğitim ücretleri 500-2.300 Euro arasında değişmektedir. Bu tutardan indirim sağlamak mümkündür. Ancak belli bir prosedür izlemeniz gerekir. Siz de İtalya’da düşük eğitim ücretlerinden faydalanmak için İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip İtalya’da Okumak ekibine ulaşabilirsiniz. 

 

Ferrara Üniversitesi’nde Lisans Eğitimi

University of Ferrara’da lisans eğitim dili İtalyancadır. Üniversite bünyesinde lisans eğitimi alabilmek için B1/B2 seviyesinde İtalyanca dil belgesi gerekmektedir. 

 

Ferrara Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Eğitimi

University of Ferrara’da tamamen İngilizce olarak master eğitimi alabilirsiniz. Özellikle fizik ve ekonomi alanındaki master programları için Türk ve uluslararası öğrenciler tarafından çokça tercih edilmektedir. Ferrara Üniversitesi’nde anayasa hukuku alanında master programı bulunmamaktadır. Ancak Ferrara Üniversitesi ve Istituto Universitario Studi Superiori IUSS – Ferrara 139 ‘in düzenlediği ortak doktora programları bulunmaktadır. Bu doktora programlarının bazıları uluslararası programdır ve eğitim dili İngilizce’dir.

 

Ferrara Üniversitesi’nde Erasmus Eğitimi

Kuzey İtalya’da oldukça merkezi bir lokasyonda yer alan Ferrara Üniversite Avrupa’da kısa süreli eğitim ve yaşam tecrübesi için oldukça iyi bir tercihtir. 

 

Ferrara Üniversitesi’nde Nasıl Okuyabilirsiniz?

Ferrara Üniversitesi’nde eğitim alabilmek için bölüm bazında istenen şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bunlar genel hatlarıyla lisans eğitimi için B1/B2 seviyesinde İtalyanca dil belgesi, yüksek lisans eğitimi için ise ilgili alanda lisans diploması ve B2 seviyesinde dil belgesidir. 


İtalya’da Okumak, bir EGE ABROAD Eğitim Danışmanlık kuruluşudur ve İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip profesyonel bir ekip tarafından kurulmuştur. Amacımız İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler için bilgi kirliliğini gidermek ve en işe yarar bilgiyi sunmaktır.
İtalya’da Okumak Ekibi olarak Türkiye ve İtalya’da bulunan ekibimiz ile  danışmanlık sağlamakta ve en iyi  hizmeti vermekteyiz.

Ferrara Üniversitesi ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı ve katkılarınızı bu sayfadaki yorum bölümünden bizlere iletebilir,
+90 216 599 1343 ve +90 555 888 1343 nolu telefonları arayabilir, info@italyadaokumak.com adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here